Hermot menee ihan justo tohon mukulaan.
Ollaan pojan (ekaluokkalainen) kans syyslomalla ja nyt jo meinaa hermot mennä ihan totaalisesti tohon mukulaan.
Ei halua ulos yksin eikä mun kanssa. Ei halua mennä uimaan, ei halua sitä eikä tätä. Sisällä kökitään ja ulkona ihana ilma. Sisällä narisee kokoajan ettei ole mitään tekemistä ja riehuu ja kitisee. Kun kysyy mitä haluaa tehdä niin vastaus on "emmätiiä".
Oispa oma piha minne tää äippä pääsis vaikka haravoimaan lehtiä tai jotain. Mutta kerrostalossa kökitään... Pistän koh vaatteet päälle sille mukulalle ja heitän pihalle. Sisälle ei ole tulemista ainakaan kolmeen tuntiin. Keksiköön siellä sitten jotain..... ei tarvii ainakaan sen narinaa kuunnella täällä sisällä.
Kommentit (2)
Meillä ainakin voi napata harjan varastosta ja haravoida niin paljon kuin sielu sietää. Ja jos oikein haravoittaa, niin voi haravoida katuja ja naapuritaloyhtiön pihankin.
vaan sanot vaan jämäkästi "nyt mennään ulos" tai "nyt mennään uimaan". Tekemisen puutetta kitisee.