Voi apua, naapureille uusi vava ja mies jo varmaan 45!
Kommentit (37)
Arvoisa ap, minä tiedän miehen joka sai vaimonsa kanssa lapsen, kun ikää hälle oli kertynyt jo yli 60v. Siinä ei taitais avunhuuto auttaa. Otappa nitro. :D
Yök, siis yli nelikymppisetkin tekee SITÄ!!! Hyyyyyyyyiiiii!!
Tekeeks senki ikäset viä "sitä"? Voin huonosti kun ajattelenkin..
Sinuna ap muuttaisin pois. Laskeehan se jo asunnon arvoakin kun on tuollainen sirkusperhe naapurina. *puistattaa niin että tippuilen tuolilta!*
sanoa mieli piteensä. On täällä sata kertaa tyhmempiä aloituksia. Eikä tänne mulatteja tarvita enempää oli ikä mikä tahansa.
Ihan vaan tiedoksi, että mieheni on 46v. Ja tosiaan, jo toinen vauva syntyy tähän meidän onnelliseen perheeseen. Esikoinen onkin jo 1v. :-)
Meillekin tulossa vuodenvaihteessa vauva, ja mies on jo yli 40 vuotta. Voi kauhistus, voisiko tilauksen jotenkin peruutta?!?
Meillä mies on jo 43 ja itsekin olen jo 35 ja vielä yhdestä vauvasta haaveillaan! Eikä ymmärretä edes hävetä!
täyttää 20 v.
Ja mielellään ennen kuin alkaa opiskelemaan ammattia.
Musta mies on jo nolon vanhan näköinen ekaluokkalaisenkin isäksi. Siis heillä esikoinen ekalla. ap
Ihan oikeasti ap, kasva aikuiseksi. 38-vuotiaana isäksi tullut eti ole millään mittareilla vanhana tullut isäksi.
sanoa mieli piteensä. On täällä sata kertaa tyhmempiä aloituksia. Eikä tänne mulatteja tarvita enempää oli ikä mikä tahansa.
ihmisiä jotka ovat niin tyhmiä että kirjoittavat mieli piteensä.
Kuinka kehtaan kohdata muut äidit koululla??!!
Pöh ja pah.
Mun mies tulee täyttämään 43 ensi vuonna kun esikoisemme syntyy. Mä olen tosin 33 v. vaikka ei sekään kaunista ole....Saatan nyt raskaana näyttää varmaankin 45 v itse.
risti kannettavana: vanha neekeri isänä:(
Musta mies on jo nolon vanhan näköinen ekaluokkalaisenkin isäksi. Siis heillä esikoinen ekalla. ap
vauvan kun olin 34 ja mieheni 50v!
kestätkö sen ap? vai soitetaanko 112?
ja minä 30v mies 45v, lapset 3,5 ja 2kk. Nythän me vasta niitä lapsia aletaan tekemään!
Musta mies on jo nolon vanhan näköinen ekaluokkalaisenkin isäksi. Siis heillä esikoinen ekalla.
ap
kun olin koulussa. Isä oli 52 v syntyessäni. Oli kaikkea muuta kuin noloa!
-nyt luulette heti että munkin lasten isä on mua 20 v vanhempi mutta ei; se on semmonen vekarafaija ;)
sai juuri neljännen pojan 50 vuotiaan miehen kanssa! Mietippä sitä, kun lapsi menee yläasteelle isä on jo eläkkeellä!
Meille tulee vauva ihan näinä päivinä ja mieheni täytää marraskuussa 43 vee. Itsekin olen 38 vee. Lähes 40, siis.
Pahinta tässä on, että olemme molemmat niin fyysisesti kuin henkisestikin elämämme kunnossa, hyvätuloisia, hyvässä asemassa työelämässä (ja silti ihan 8 h työaika riittää töiden tekoon ja aikaa perheellekin jää runsaasti). Elämä siis on kaiken puolin tasapainossa. Ap:n mielestä aivan kestämätön tilanne perheenlisäykselle, siis.