Monesti mietin että olisi mieluummin alkoholisti kuin ruokaholisti
alkoholistit kuitenkin useimmiten on hoikkia. Ne käyttäytyy typerästi, mutta niillä on sosiaalista elämää (?)
Mä olen yksin talossani. Käy salaa ostamassa herkkuja, seuranani jatkuva syyllisyys. Olen lihava, ruma ja ällöttävä. Mulla ei ole ketään.
Kommentit (4)
ei taia teillä olla kokemusta alkoholin liikakäytöstä...
mielenterveysongelmiin, en saanut apua ja vaikeudet syvenivät. Ajaiduin juomaan. Olen juonut kammottavia määriä ja päivittäin. Vierottautuminen on kammottavaa, alkoholisti on aina alkoholisti. Yksikin repsahdus vie takaisin syviin vesiin. Himo säilyy aina.
Suuret määrät olutta, siideriä jne. kyllä lihottavat! Minäkin lihoin valtavasti. Eli olen läski myös.
täydellistä nollalinjaa. Sama kuin alkoholistille sanoisi, että ota vain 3 drinkkiä päivässä.
Lihavat tuntuvat olevan yhteiskunnan pohjasakkaa. Jopa juopot ovat kunniallisempia ihmisiä. Niillä tuntuu aina olevan kavereitakin. Mä en kelpaa kellekään edes lenkkiseuraksi. Huoh!