Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsellani

Vierailija
21.04.2010 |

on hyvin allergiset vanhemmat, isällä nenäongelmat, äidillä krooninen nuha ja korvaongelmat.



Poika on nyt 2,5 vuotias. Häneltä leikattiin viime keväänä huhtikuussa märkäiset kitarisat diagnoosina oli suuhengitys ja kuorsaus. Sen jälkeen pojan olo on ollut parempi nuhaakaan ei olla kärsitty kuin rs-viruksen kohdalla.



Nyt pojalla on ollut kohta kaksi viikkoa juokseva kirkas nuha, hän niiskuttaa (ei osaa vielä niistää) ja tuo nenäliinaa "äiti pyyhkii". Muita oireita ei vielä ole esiintynyt, ei ole yskäinen eikä valita korviaan.



Mietin että voisiko kyseessä olla allerginen nuha... Pitäisikö sitä kokeilla ihan itsehoitovalmistetta apteekista, vai olisiko syytä vai odotella ja katsella miten tilanne kehittyy... Mitä mieltä olet?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsehoitovalmisteita eli käsikauppalääkkeitä ei suositella lapselle, vaan vain lääkärin määräyksestä allergialääkkeitä.



Tuo voisi sopia allergiseen nuhaan, koska sitä on ollut nyt jo 2 viikkoa. Koivun siitepölykaudesta odotetaan nyt runsasta, joten neuvoisin menemään lääkärille ennen kuin siitepöly alkaa leijailemaan.Kaukokulkeumia jo on ja omasta takaa siitepölyä odotetaan tuossa vapun tietämillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän yksi