Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paras lastenjuhlavinkkisi

Vierailija
18.03.2010 |

Mistä on onnistuneet lastenjuhlat tehty? Kerro ehdoton niksisi juhlien valmisteluun ja vieraiden viihdyttämiseen!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta meillä menestyksiä on ollut tarjoilussa jädebaari, eli voi itse muokata sellaisen jädeannoksen kun haluaa. Ohjelmassa taas aina toivotaan patsasleikkiä, eli tanssitaan ja kun musa pysähtyy niin pitää olla paikallaan. Se on lasten mielestä tosi kiva leikki, voi tanssia, kuunnella musaa ja kuitenkin siinä on se kilpailu.



On myös tykätty paljon sellaisesta aarteenetsinnästä, että olen laittanut vihjeitä ilmapallojen sisään ja jokaisen on sitten pitänyt poksauttaa oma pallo ensin rikki, sitten lukea se vihje ja yrittää sitten löytää se aarre vihjeen mukaan. Ja keväällä/kesällä saippuakuplien puhaltaminen ulkona on aina hitti.

Vierailija
2/5 |
18.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Järjestääkö kotona vai muualla?

Montako vierasta?

Leikkejä vai ei (ja jos, niin mitä?)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

5-10 lapsivierasta

ohjattua leikkiä, ettei mene täysin päättömäksi. Leikit vaihtelee synttäreiden mukaan, jos pääsee ulos niin aina parempi.

Vierailija
4/5 |
18.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

löytyy leikkeihin ja resepteihin ohjeita

Vierailija
5/5 |
18.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

4-5-vuotiaat jaksaa pelata niillä vaikka kuinka kauan! Ohjelmanumero jo sinänsä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kuusi