Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

tuleeko mitään tulosta jos..(laihduttamisesta)

Vierailija
17.03.2010 |

syö kevyesti, alle 1500 kaloria ja polkee joka päivä vähintään 10km kuntopyörällä rasvanpolttosykkeellä.

pelkällä ruokavaliolla en ole saanut juuri yhtään painoa pois, ainoastaan estänyt itseäni paisumasta vielä enemmän. (BMI 26)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta normaalisti pitäsi jo tuolla kalori määrällä laihtua..

Vierailija
2/4 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

laihduttaa viikossa 1kg, muistaakseen se oli näin... (muistelen vanhoja ravitsemuksen tunteja)



jos, et laidu ruokavaliolla ja syöt selvästi alle päivän kaloritarpeen niin silloin on vika jossain. Toimiiko aineenvaihdunta kunnolla? mikä oikeasti on päivittäinen kalorintarpeesi? mitä syöt, osaatko laskea kalorit oikein?



liikunnalla on vaikea laihduttaa, toki se on hyvä lisä kuluttamaan kaloreita ja lisäksi lihakset vahvistuu ja kroppa kiinteytyy.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

juu osaan laskea kalorit ja tiedän suurinpiirtein mitä missäkin ruoassa on ilman mitään lappuja yms.

ja joskus lasken netissä kalorilaskurilla.



syön salaatteja, hedelmiä, rahkaa, jugurtteja, kanaa,kalkkunaa ja muuta lihaa, normaalia kotiruokaa, ynnä muuta



leipää en voi syödä kuin kerran päivässä koska se saa minut heti turpoamaan.



satunnaisesti sitten tulee syötyä muutakin mutta tuossa on mun normaaleimmat ruoat mit tulee työviikon aikana syötyä.



mulla on kilpirauhasenvajaatoiminta mutta se on lääkityksellä kunnossa. (vasta oli kontrolli)

Vierailija
4/4 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jossain sanottiin, että kilon laihduttaminen vaatii 7000 kalorin vajeen, eli tuo -500 laihduttaisi puoli kiloa viikossa, mikä onkin suositelttava tahti, jos haluaa pysyviä muutoksia.