Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kolmevuotiaalle haalari vai kaksiosainen?
11.03.2010 |
Itse asiassa molemmat löytyy jo kaapista kevääksi, mutta kysymys: kannattaako kolmevuotiaalle ostaa vielä toista haalaria? Onko käyttöä vai olisiko toinen kaksiosainen parempi?
Kommentit (6)
Meilläkin riittää kaksi vaatekertaa per vuodenaika. Välikaudella on yleensä takki+housuyhdistelmä hienosteluun ja vk-haalari ulkoleikkeihin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Yksi takki ja kahdet housut ja niillä on pärjätty hyvin. Sitten on siistimpi takki kaupungille ja kyläilyreissuille.
päiväkotiin ja kaksiosainen kotona...kolmevuotiaan pitää jo itse saada vaatteet päälle päikkärillä...
2-osaisissa ja hyvin ovat saaneet päiväkodissa puettua, pojatkin.
Alue: Aihe vapaa
vaatekertaa?
Meillä aina 1 kostetussuojattu haalari ja lisäksi takki + housut. Ei ole ikinä ollut ongelmia sen suhteen, että tuolla määrällä ei pärjäisi, esikoinenkin nyt jo 7-v eli aika monta vuotta on selvitty.