miten rakkaus voi vaan kadota
Ollaan oltu yhdessä 9v, lapsia kaksi 15v ja 4v.
Perusasiat ovat hyvin,mutta tunteeni ovat kadonneet.Lähinnä kaikki mitä mies tekee tai jättää tekemättä,ärsyttää ja ottaa päähän. Seksikin on lopahtanut, ei vaan kiinnosta, eikä mieskään suuremmin vonkaa, seksuaalinen vetovoima vaan on lopahtanut.
Tää nyt oli tällaista turhapäiväistä valitusta, mutta ärsyttää ja pelottaa kun tunteeni ovat lopahtaneet.=(
Kommentit (5)
lisää miten kestää tällaisessa suhteessa, sivusuhdekko? ei liian loukkaavaa..
Ehkä asioista kannattaa puhua, kertoa ihan rehellisesti että mitä tuntee.. Ja sitten yhdessä miettiä mitä että onko tulevaisuutta vai ei..
Ja jos kukaan ei vielä tiennyt niin parisuhteen eteen pitää tehdä töitä.. Itse voin ainakin sanoa että tilanne oli sama mutta kun asioista puhuttiin niin jossain vaiheessa sitä vain rakastuttiin "uudellee". Puhuminen on mielestäni todella tärkeää.. Ja jos ei muuta niin jonnekki perheneuvontaa miettimään että mitäs nyt.. Ei ne asiat vaihtamalla parane..
Ja pettämällä vain vahingoittaa itseään ja muita rakkaitaan.. Jos homma ei toimi niin asumisero vähäksi aikaa jos se tuntuu hyvältä niin erota kokonaan
taivalta takana lähemmäs 20 vuotta. Mutta toisaalta, olen myös ajatellut asiaa ja tullut siihen tulokseen, että mieluiten juuri tuohon mieheen olen ärtynyt kuin kehenkään muuhun. Ehkäpä se on tämänhetkisen rakkautemme määritelmä :-)