Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hormonikierukka ei käynyt, missä kuukautiset?

Vierailija
29.01.2010 |

Kestääkö kauan ennenkuin oma kierto löytyy? Minulla kierukka poistettiin jatkuvan tiputtelun takia 8 kk asentamisen jälkeen. Kuukautisia ei varsinaisesti kierukan aikana tullut, poiston jälkeen vähän reilun 30 päivän kierrolla on tulleet yhdet kuukautiset. Seuraavia ei ole näkynyt ja kp 59 menossa. Raskaanakaan en ole. Kauanko vielä pitää odotella?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vuodottomia päiviä oli kuukaudessa noin viisi ja muuten vuosi enemmän ja vähemmän. Varasin ajan lääkärille, johon pääsin kahden kuukauden kuluttua ensimmäisestä yhteydenotosta ja sieltä sain ajan gynelle kuukauden päähän. Tässä odotellessa on käynyt kuitenkin niin onnellisesti, että kuukautiset vuodot ovat vähentyneet melkein vähäisemmiksi, kuin ennen kierukan laittoa.



Vähän meni aiheen vierestä, mutta

Vierailija
2/2 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koko ajan vaan tunteet niinkuin olis raskaana. Mieli oli aivan maassa ja ajatukset heitteli itsemurhassakin. Nyt tiedän niiden johtuneen hormoneista . Ap



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kaksi