Onko muita, jotka ei erityisemmin tykkää jäätelöstä?
Musta tuntuu, että kaikki läheiset tykkää jätskistä paljon, mutta ei mua nyt niin kovasti houkuta. Kesällä voin syödä pari jätskiä hellepäivänä, mutta pärjään hyvin ilmankin. Ja hyi, kun jotkut voivat syödä litran kerralla!
Kommentit (6)
Tai kyllä mä voin sitä syödä, jos tarjotaan, mutta ei se herätä mussa mitään intohimoja. Hyvin voin olla ilmankin.
En kyllä pidä ihmeellisenä mitään lusikoitavia makeita systeemejä, kuten jogurttia, kiisseliä tai mousseja. Jos haluan jotain makeaa, otan muutaman palan suklaata, mutta en erityisemmin välitä jostain ihmeen sösseröistä, johon suklaata on sekoitettu. Kun ruoka on tarpeeksi hyvää, ei jälkiruokia tarvitse mihinkään (paitsi ne pari suklaapalaa ehkä, tai muutama siivu hyvää juustoa).
en erityisemmin pidä jäätelöstä, en ole koskaan pitänyt.
Joskus kavereiden kanssa alkaa ärsyttään kun haluavat mennä jäätelölle ja loukkaantuvat siitä että minä en ota jäätelöä :o
En minä halua kenenkään mieliksi väkisellä syödä jäätelöä, muutenkin painon hallinta tuottaa nykyään vaikeuksia.
Oma perhe sentään ymmärtää, saavatpahan itse syödä enemmän kun minä en ota :)
Musta tuntuu, että kaikki läheiset tykkää jätskistä paljon, mutta ei mua nyt niin kovasti houkuta. Kesällä voin syödä pari jätskiä hellepäivänä, mutta pärjään hyvin ilmankin. Ja hyi, kun jotkut voivat syödä litran kerralla!
- nykyisin en enää nii välitä (siis silloin ennen saatoin pistellä puoli litraa kerralla). Nykyisin pidän suklaasta
Muutaman kerran vuodessa tekee jäätelöä mieli, yleensä just niinä kuumimpina hellepäivinä, tai sitten tietyissä tilanteissa: esim. ekoina aurinkoisina päivinä jos on liikkeellä Helsingin keskustassa kKolmen sepän patsaalla tai Kauppatorilla, nämä oli lapsena klassisia jätskipaikkoja.
En oo ikinä tykännyt!