Täällä istun wc:ssä ripulilla ja kahden tunnin päästä pitää olla töissä.
Vatsa ihan sekaisin, koko aamupäivän olen ripuloinut. Mutta töihin on pakko mennä, en voisi tehdä sitä työkavereilleni ett soittaisin olevani sairas. Tsempatkaa mua!
Onneks töissä on imodiumia jos se rauhoittaisi.
Kommentit (7)
Ja potilaisiin (ilmeisesti olet lääkäri tai hoitsu, kun imodiumia löytyy töistä...9
Soita, että olet sairas.
T: kätilö, joka ei menisi tartuttamaan ripulia muille...
Misä olet töissä? Nyt on varmaan vaikea saada sijaista? Toisaalta jos tautisi tarttuvaa niin tartutat työkaverisikin=( Jos olet hoitoalalla niin työkaverit kiittää kun potilaat sairastuvat.
Vaikka työnantajan vika jos ei ole palkannut ketään varalle, jos tosiaan pakko töihin mennä
Ja todellakin mene töihin. Ruuasta se yleensä johtuu. Nyt varsinkin joulun aikaan on varmasti tullut mässäiltyä ja ripulia varmasti monella.
Tuskin sitä tartutat ja ohihan se menne kun saat mahan tyhjäksi.
kans tuli toi että miten hemmetissä otit tietskan vessaan?! joko pääsit pois, eiks se kaks tuntia mennyt jo? jäitkö suosiolla kotio?
jouluruuat oli liikaa mun pötsille myös.
Meillä on aina läppäri vessassa.Ollut jo monta vuotta
Enkä ole ap
Menet sitten levittämään ripulia työpaikallesikin, toivottavasti et ole ihmisten kanssa tekemisissä...