Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

aatelkaas... kuka on pedofiiliä käyttäny hyväks ku se itse oli lapsi....

Vierailija
29.10.2009 |

Eli pedot on pedoja lapsena tapahtuneen hyväksikäytön takia... Onko ne sitte pedojen sukua kaikki?? Miltä tuntuisi jos oma lapsi selviäis pedoks... ketä syyttäisitte??

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäksi katsoin telkusta dokkaria ja siinä löytyi joku ero pedojen aivoista. Heillä on joku ero tavikseen verrattuna.



Oli miten oli, tuossa on sellainen ominaisuus jota ei voi hyväksyä vaikka se olisi geneettistäkin, koska siitä on selkeästi haittaa ymäpristölle. Toisin kuin vaikka nyt homoudesta. Voihan olla, että pedofiilikin on tavallaan evoluution kannalta järkevä otus. Jossain populaation jatkuvuutta uhkaavassa tilanteessa on pakko laittaa mimmit tiineksi heti kun siihen on pienemmätkin edellytykset.

Vierailija
2/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

näitä kannattaa itsekunkin miettiä myös.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

läheskään kaikki pedofiiliaan taipuvat ja lapsista kiihottuvat päädy toteuttamaan halujaan teoiksi. oma puolisosi tai lapsesi voi hyvin fantasioida päässänsä asioista joista sinä et tiedä mitään..

Vierailija
4/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

niinku vauvat... ja ylipäätään alle sen ikäiset kenellä on edes kuukautiset... Miten tää sit käännetään poikien hyväksikäyttäjille? ei ne tuu paksuks vaikka kuinka käyttäs hyväkseen

Vierailija
5/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

niinku vauvat... ja ylipäätään alle sen ikäiset kenellä on edes kuukautiset... Miten tää sit käännetään poikien hyväksikäyttäjille? ei ne tuu paksuks vaikka kuinka käyttäs hyväkseen

niin että se miettii ensin moraalia ja sitten tuottaa sen mukaisia yksilöitä. Jos aivoissa on rakenteita, jotka aikaansaa lapsesta seksuaalisia tuntemuksia, siinäkin on väistämättä variaatiota. Toiset haluaa panna 15-vuotiasta ja toiset 5-vuotiasta. Ja ne samat rakenteet voi putkahtaa myös homossa, oli siitä lajinsäilymiselle hyötyä tai ei.

Oli miten oli, pedofilia on pakko jyrkästi tuomita vaikutuksiensa takia, oli geneettistä tai ei. Jyrkimmät mahdolliset rangaistukset lasten hyväksikäytöstä. Nyky-yhteiskunnassa sille ei ole mitään virkaa.

Vierailija
6/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

lastani käytettäisiin seksuaalisesti hyväksi, niin syyttäisin hyväksikäyttäjää. Ihan sama onko hän kokenut saman lapsuudessa. Silti mikään ei oikeuta hyväksikäyttöä. Toisaalta luulisi, että itse tietää, miten tuhoisaa se on ollut itselle, niin miksi se ei olisi tuhoisaa tälle viattomalle lapselle.



Jos oma lapseni käyttäisi josku hyväksi lasta, niin syyttäisin omaa lastani käytöksestä. Ei siinäkään tapauksessa mikään oikeuttaisi hyväksikäyttöä.



Ja kerrotko lähteen, että missä on sanottu, että pedofiilia ona AINA käytetty lapsena seksuaalisesti hyväksi?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

pystytään suhtautumaan tähän asiaan pikkasen kiihkottomammin. Sillä asenteella että ok, lajinsäilymisen sivutuotteena on syntynyt tällasia yksilöitä, eikä niitten taipumukset katoa sillä että yhteiskunta sanoo että tällaista ei yksinkertaisesti saa olla. Silloin voitais miettiä yhteistyössä näitten tyyppien kanssa miten lapset turvataan. Niinkuin joku kirjoitti, on varmasti paljon ihmisiä jotka ei hyväksikäytä lapsiaan taipumuksestaan huolimatta, koska heille on kehittynyt tarpeeksi empatiaa. Eli tuki ja apu olisi tärkeää vaikka nuorena miehenä. Nythän tilanne on se, että realistisesti kukaan pedofiili ei takuulla mene mihinkään puhumaan asiasta.



Vierailija
8/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mummoni veli raiskasi oman teini-ikäisen tyttärensä. Ja yritti raiskata myös minun silloin 14-v. äitini, joka pääsi karkuun. Ja voin vakuuttaa, että mun isoukkini ei ollut pedofiili eikä myöskään isomummoni, sen on mummoni ja hänen kolme siskoaan vannoneet. Asia on tullut ilmi vasta viime vuosina, kun tuo mummoni veli kuoli ja hänen tyttärensä rupesi asiasta puhumaan. Eikä kukaan meistä tiedä, kun olemme asiaa pohtineet, että miksi siitä jätkästä tuli sellainen hullu. Hakkasi vaimoaan ja raiskasi lastaan viinapäissään. Istui mm. linnasta taposta. Mummoni itkee asiaa usein.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
29.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina välillä putkathaa esille joku huippunero, ja yhtä lailla syntyy huippukamalia yksilöitä. Joskus jopa samassa ruumiissa voi olla geneettisiä 'ihmeitä' kumpaankin suuntaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi yksi