sisustusketju osoittaa ihmisten sivistymättömyyden
ja tarkoitan syt sellaista sydämen sivistystä enkä tietosivistystä. Että tuollalaillahaukutaan jaarvostellaan TOISTEN IHMISTEN KOTIA! Yleensä jokainen perhe sisustaa ja laittaa kotia itselleen, sellaiseksi paikaksi,jossa perheellä on hyvä olla ja jossa tuntee viihtyvänsä. Nähtävästi sellaisiakin ihmisiä on, joille koti on näyttelytila. Ja jos toisten koti ei olekaan sellainen, kun itselle sopii, sitä voi moittia ja pilkata mielinmäärin. Eipä tarvi ihmetellä, mistä tulee kouluissa ja päiväkodeissa ilmenevä suvaitsemattomuus ja kiusaaminen. Kun vanhemmat näyttävät esimerkkiä. Ollaan muka suvaitsevaisia,kun kysessä ovat homot, sateenkaariperheet tmv. Mutta jos kyseessä on anoppi tai toisen koti, niin katsotaan oikeudeksi heittäytyä kiukuttelevaksi ja ilkeäksi uhmaikäiseksi noita-akaksi. HÄVETKÄÄ!!!!!!!!!
Myönnän, ettei ole kovin sivistynyt tapa käsitellä asiaa. Mutta vähemmästäkin pistää vihaksi.
Kommentit (4)
Kai täällä AV-palstalla saa ihan rauhassa arvostella mitä ja ketä vaan - sillä voi sitten osoittaa tyhmyyteensä tai fiksuutensa.
Ja on eri asia olla suvaitsevainen kokonaista ihmisryhmää kohtaan, kuin yksilöä tai materiaalisia asioita kohtaan.
Saa kai sitä myytävänä olevaa asuntoa arvostella, mitä? Ja anoppia nyt ainakin ;)
jos saan netissä purkaa paineita ja haukkua sitä nimettömänä.
Sisustusketjua en ole lukenut. Mutta ei mua liikuta jos joku jossain av-ketjussa haukkuu jotain sellaista sisustusratkaisua jonkalainen meiltäkin löytyy.
meillä sisustetaan yhdessä miehen kanssa. Joskus tehdään kompromisseja, joskus toinen saa päättää. Tosin meillä on melko samanlainen maku.
Lapset ovat vielä pieniä, mutta tekevät (ja saavat tehdä) silti lastenhuoneessa välillä omaperäisiä, ei niin kauniita ratkaisuja. Esim. teippaamalla Nalle Puhin sivuja seinille. Heistä on mukava katsella niitä.
t. ap
Joskus olisin toivonut, että äitini olisi sisustanut sellaisen paikan missä kaikilla olisi hyvä olla, mutta hän halusi vain sisustuksen kautta toteuttaa omaa eriskummallista persoonaansa. Se oli ruma ja outo koti.