Lue keskustelun säännöt.
Alue: Seksi
Tunnottomuus seksin aikana
21.09.2009 |
Seksin aikana vasen käsi menee tunnottomaksi, onko kenellekkään käyny samoin?
Kommentit (2)
toivottavasti ei ole kuitenkaan alkava merkki sydämen tai ison suonen ahtaumasta tms.
Mutta mene tarkistuttamaan varmuudeksi ekg jne. lääkärille. monta kertaa infarktia edeltää tunnottomuus, puutuminen ja painon tunne vasemmassa kädessä ja nimenomaan pahenee rasituksessa. eli ei mikään olankohautuksella ohotettava oire, mahtaako löytyä muita oireita.
toivottavasti on vain joku asentoon liittyvä tms, mutta yllättää ne sydänviat jne monet silti monesti. harva sitä osaa odottaa etukäteen.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Seksi
minulta puutui ylä ja alahuulet ja kun asiasta lääkäriltä kysyin, niin hän naurahti ja nolostui ja sanoi että jos siitä nautit (siis tämä puutuminen tapahtui orgasmin aikana/jälkeen) niin mikäs siinä, antaa mennä vaan. jokainen kuulemma reagoi erilailla eritilanteisiin... niin hullulta kuin se kuulostaakin.
onko oma puutumisesi asennosta, nautinnosta tai orgasmista riippuvaa vai tapahtuuko sitä "ihan koko ajan" ja "aina"?