maitorahka, miten maustatte?
Urheilen paljon ja syön muun proteiinipitoisen ruuan lisäksi pari purkkia maitorahkaa päivittäin.
Yleensä lorautan sekaan tilkan mehua, ananasta, vanilja esanssia, makeutusainetta tai pari tl tomusokeria.
Vaihtelua kuitenkin kaipaisin, miten te muut syötte maitorahkaa? Mitään kermasörsseliohjeita en kaipaa vaan suht kevyttä ja terveellistä.
Kommentit (10)
marjat tosiaan unohtuikin, niitäkin olen laittanut jo sekaan. ap:)
1 dl mustikoita (tai vadelmia)
vähän mansikoita jos löytyy
banaanin
desin maitoa
pikkasen sokeria
Hyvää on ja lapsetkin tykkää!
Oma suosikkini on rahka+mangosose+viinirypäleet, nam!
Ja sokerittomia mehukeittoja olen joskus myös lorautellut sekaan.
sekaan laitan tuoretta hedelmää/ananasta purkista/muutaman rusinan/tms. mutta ei se rahka itsessään mitään maustamista kaipaa, on ihan hyvää sellaisenaan
mutta ei se rahka itsessään mitään maustamista kaipaa, on ihan hyvää sellaisenaan
Onko tää jotain erikoisrahkaa? Vai ihan tavallista Valion tms. tavaraa?
makuasioista ei kannata kiistellä. Yleensä ostan Ehrmannia koska on halvempaa, ja sen koostumus on vähän vetelämpää kuin Valion, mutta mielestäni Valion ja Ingmanin rahkatkin on ihan hyviä sellaisenaan
mutta ei se rahka itsessään mitään maustamista kaipaa, on ihan hyvää sellaisenaan
Onko tää jotain erikoisrahkaa? Vai ihan tavallista Valion tms. tavaraa?
ja/tai (Semperin) mangososetta! Hyvää!
laittaa jotain "epätyypillisempiä" mausteita kuten kardemummaa, neilikkaa, kanelia, chiliä, sitruunamelissaa, anisbasilikaa tai jotain muuta vastaavaa?
mutta varmaan jotain erilaisia marjoja voisit kokeilla vaihteeksi joukkoon?