Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Meille syntynee huomenna kaksostytöt. Saatiin viimein päätettyä nimetkin :)

Vierailija
17.08.2009 |

Kyllä on ollut pitkä, mutta ihana raskausaika ja innolla odotan jo sitä huomisaamun hetkeä, kun näen pienet mahanahan venyttäjät. Monenmonta ultraa takana ja aina siellä on sanottu kaksi neitokaista olevan, joten siitä lähdetään :)



Huomenna olette jo sylissäni, Eija Emili Karoliina ja Tuuli Mari Matleena

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
17.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni myös kaksoset, nyt jo kuusivuotiaat eskarilaiset. Vauva-aika oli ihanaa, mutta yhteen vauvaan verrattuna työtä oli puolitoistakertaisesti. Kyllä siitä selviää! :)

Vierailija
2/5 |
17.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskon jaksavani vauva-ajan, uhmakiukut yms miettimällä sitä tuskaa, minkä koin luullessani, etten ikinä saa omaa pientä lasta.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
17.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikös se ole pojan nimi, vrt Emil?

Vierailija
4/5 |
17.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Melkoisen harvinainen nimi, katsoin nimipalvelusta.

Vierailija
5/5 |
17.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskon jaksavani vauva-ajan, uhmakiukut yms miettimällä sitä tuskaa, minkä koin luullessani, etten ikinä saa omaa pientä lasta. ap

Seuraavaksi sitten koet ettet saa tuntea väsymystä, ärtymystä tmv koska olet kärsinyt lapsettomuudesta.

Lapsettomuudesta kärsivillä äideillä on eniten ongelmia oman jaksamisen kanssa - ihan vaan sen vuoksi että heillä on usein fiilis että "enhän mä saa olla väsynyt mun lapsiin koska näitä toivottiin vuosikausia".

Tiedän itse että lapsettomuus ei koskaan jää kokonaan taakse (itse odotettiin lasta 5v) mutta kyllä ne normaalit äidin väsymykset/ärtymykset/"mihin mä olen itseni laittanut" kysymykset yms tulevat vastaan lapsettomuudesta kärsivällä äidillä kuten "tavallisellakin" äidillä. Ja itse asiassa - iso osa elämääsi määrittäneestä osiosta tulee nyt loppumaan. Sinä et enää tule määrittämään itseäsi ensimmäiseksi lapsettomuudesta kärsivänä vaan äitinä. :) Anna itsesi olla ihan tavallinen äiti - äitien positiivisine ja negatiivisine tunteineen. Sinun ei enää täydy määritellä itseäsi lapsettomuuden perusteella.

Halaus. :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä yksi