Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

NYT kommentteja mun erikoisesta kokeilusta...

Vierailija
29.07.2009 |

Eli taustana kerron nyt siis, että olen tehnyt muutaman raskaustestin. Kaikki samanlaisia liuskatestejä (ei kuitenkaan RFSU).



Pe tulos nega.



Lauantaina juuri ja juuri 10min sisällä näin testissä JOTAIN. Kun testiä katselin tarkkaan niin sinä pystyi näkemään hennon viivan.



Tiistaina katsoin ekan kerran testiä 4min kuluttua testin tekemisestä ja jälleen todelle hento viiva, kuitenkin ihan inasen parempi kuin lauantaina.



Testejä ei tehty aamupissasta. Täällä usein puhutaan jostain viivanpaikasta ja moni veikkasi, että nuo olisi sellaisia.



Päätin sitten illalla koittaa ja tuikkasin nuo testit veteen ja arvatkaas mitä. Perjantain negatestiin tuli näkyviin aivan selkevä valkoinen palkki, kun se vesi kulki sen testiviivakohdan yli. Mutta lauantain ja tiistain testeihin sitä valkoista palkkia ei tullut vaan se TODELLA hento viiva näkyi vain hitusen paremmin siinä testissä.



Kuivuttuaan testit tuon jälkeen näyttivät samoilta kuin aiemminkin, mutta siis todella selkeä ero oli nähtävissä kun se vesi kulki sen testiviivakohdan yli.



Että mitämeinaatte vai meinaatteko mitään? :D



Niin ja selvennyksenä, että imetän joten kuukautiset ei ole alkaneet eli en tiedä ihan tarkkaa ajankohtaa, koska testata.



Mutta eikö tuo nyt vaikuta ihan suht lupaavalta, että ne mitkälie viivanpaikat/haamujen haamut näkyi tuon vesitestin jälkeenkin, kun taas negatestissä näkyi vain valkoinen palkki.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta mielipiteeni on seuraava: kaikenlaisia pipipäitä sitä pallo päällään kantaa. Kuka uittelee jotain säästämiään kusisia testitikkuja vedessä ja miettii että kuinka himmeä joku helvetin viiva on??! Jos olet paksuna, se kyllä käy ilmi ennemmin tai myöhemmin.



Sori, en ihan ymmärrä naisia joiden elämän ainut tehtävä tuntuu olevan lisääntyminen.

Vierailija
2/2 |
29.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kannattaisko sun olla jossain muualla, kun täällä jos pitää noin keuhkota. Arvasin, että tähän tulee joku tälläinen kommentti. Onhan se helppoa, jos on aina pläjähtänyt komeasti kirkas plussa eikä muutenkaan ole touhu paljoa kiinnostanut niin mikäs siinä sitten. Itse saan kuitenkin aina vain testeihin noita himmeitä haamuja. Lapsia on kuitenkin kolme.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla