Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Rattaita/matkarattaita 20 kg asti?

Vierailija
20.06.2009 |

Osaako joku neuvoa, onko olemassa matkarattaita tai pienehköön tilaan (max korkeus n. 36 cm) meneviä rattaita, jossa lapsi voisi olla 20 kg asti? Etsin siis nimenomaan rattaita, en yhdistelmävaunuja.



Ainakin Gracon sivuilla näytti, että heidän matkarattaansa olisivat vain 15 kg asti. Tähän mennessä olen löytänyt ainoastaan Emmaljungan Scooterit, mutta onko olemassa vielä muita?



Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuohon Swiftiin saisi näköjään vauvamme kaukalonkin kiinni.



Arvomme vähän matkarattaiden ja tavallisten rattaiden välillä. Meillä on hyvät maastokäyttöönkin soveltuvat yhdistelmät, mutta ne eivät kunnolla mahdu autoomme. Tai mahtuvat ne, mutta sitten ei enää tavaratilaan ja takapenkille mahdukaan mitään muuta. Haluaisimme kakkosrattaiksikin ensisijaisesti maastorattaat, mutta käytännössä täytyy varmaan ostaa kevyemmät "kauppakassit".



Osaako joku vielä neuvoa muita pienehköön tilaan meneviä maastokäyttöön soveltuvia ja 20 kg painoiselle meneviä rattaita kuin nuo Scooterit?

Vierailija
2/4 |
20.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on Race ja Pony. Ne on saman kaltaiset kuin noi Scooterit.



Eikö Peg Peregon Plikoissa ole kanssa aika korkea painoraja? Muistaakseni just sen 20kg

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

rattaissa, ja kestivät. Meillä 6v 21 kg pojalla murtui jalka ja häntä sitten työntelin ihan gracon kärryissä eikä noissa ollut mitään onglemaa ettei kestäisi. Lisäkis jos ei ihan jatkuvaan käyttöön tule niin varmasti kestävät.

Vierailija
4/4 |
20.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta lapsi painaa 18kg (ikää 3v), joten toivon, että kestäisivät... Ei kuitenkaan kamalan monia kymmeniä kilometrejä jaksa kävellä... :)