Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huomenna huumevieroitukseen

Vierailija
09.11.2014 |

Pelottaa, ahdistaa ja masentaa. Toisaalta olen myös iloinen tästä mahdollisuudesta ja innoissani. Haluan paremman elämän ja elää ilman mitään päihteitä, tietenkin.
Eniten pelottaa se hetki, kun kävelen sieltä ulos ulkomaailmaan täysin selvinpäin ja olisi tarkoitus aloittaa arki selvinpäin. Joudun opettelemaan uusiksi niin monia asioita.
Tiedän että pääsen kyllä kuiville, mutta pelkään epäonnistuvani jotenkin sen jälkeisessä elämässä, etten esim. osaisi enää tavata uusia ihmisiä selvinpäin, etten osaisi opiskella/tehdä töitä selvinpäin, etten osaisi ylipäätään huolehtia mistään selvinpäin...

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kunpa minunkin läheiseni tekisi saman ratkaisun!

Toivon sulle tahtoa elää ilman mömmöjä ja voimia toimia sen tahdon mukaan!

 

Vierailija
2/6 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 14:12"]Kunpa minunkin läheiseni tekisi saman ratkaisun!

Toivon sulle tahtoa elää ilman mömmöjä ja voimia toimia sen tahdon mukaan!

 
[/quote]

Kiitos. Läheisesi tapauksessa sinun kannattaa muistaa, että sinä tai kukaan muukaan ei voi häntä parantaa. Hänen pitää itse tajuta, ettei voi elää tällä tavalla ja itse haluta vieroitukseen. Valitettavasti useimmat tajuavat tämän vasta sitten, kun ovat täysin pohjalla. Sille ei vain voi mitään, sen tahdon ja voiman pitää lähteä käyttäjästä itsestään. Voimia sinullekin!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä huumeita sinulla on tällä hetkellä verenkierrossasi?  Millainen on ollut viimeinen viikkosi huumemaailmassa?

Vierailija
4/6 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 14:18"]Mitä huumeita sinulla on tällä hetkellä verenkierrossasi?  Millainen on ollut viimeinen viikkosi huumemaailmassa?
[/quote]

Buprenorfiinista (subutex, suboxone) olen riippuvainen, aamulla otin vedot. Voisit samalla kysyä millaista on ollut viimeiset 6 vuotta huumemaailmassa, sillä se on joka päivä samanlaista paskaa. En muista koko ajasta melkein mitään. En muista edes viime viikosta mitään. Kaikki menee sumussa.

Vierailija
5/6 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kunhan muistat mennä huomenna vieroitukseen :) Sitä et varmaankaan voikaan unohtaa. Saatko vieroitukseen mukaan netin, jotta voit käydä täällä av:lla?

4.

Vierailija
6/6 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 14:46"]Kunhan muistat mennä huomenna vieroitukseen :) Sitä et varmaankaan voikaan unohtaa. Saatko vieroitukseen mukaan netin, jotta voit käydä täällä av:lla?

4.
[/quote]

Kyllä mä menen sinne, en voi jättää menemättä. Mulla on puhelimessa netti, mutta aluksi en saa käyttää puhelintani ollenkaan. Sitten saan sen täysipäiväiseen käyttöön.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kuusi