Se tunne kun tajuaa olevansa täällä maailmassa ihan yksin
Ja yksin on pärjättävä. Ei ole vanhempia tukena eikä ystäviä, mieheen ei voinut luottaa. Nyyh. Miten muut pärjäätte?
Kommentit (6)
Mullakaan ei ole vanhempia tukena, kavereita muutama mutta ei sydänystävää, mies on mutta sen kanssa kun menee välillä sukset ristiin niin kaipaisi jotain kelle voisi oikeasti puhua..äitini oli sellainen mutta hän on jo edesmennyt.
No, näillä eväillä on tähän asti tultu, joten kai se loppuunkin menee. Mutta hurjaa se on ajatella että sitä on aivan totaalisen yksin.
Mua lohduttaa se, että olen täällä lasteni tukena.
Etsi musiikista, rukoilemisesta, työhön ja opiskeluun liittyvistä suunnitelmista ja tavoitteista, taiteesta, yms itsellesi runko elämään, joka auttaa jaksamaan. Liikuntaa unohtamatta. Ihmissuhteet sitten voivat tulla siihen ympärille. Voimia!
Siksi on keksitty alkoholi. Ilman viinaa ihmiskunta olisi itsemurhannut itsensä sukupuuttoon jo tuhansia vuosia sitten.
Iltaisin kuulokkeet korville, musiikki soimaan ja aivot narikkaan. Siinä mun selviytymiskeinoni.