Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ottaisitko personal traineriksesi Miss Suomi -finalistin?

Vierailija
10.04.2014 |

Joukossahan oli ainakin kaksi personal traineria (jo valmistuneita tai juuri valmistumassa) ja näiden lisäksi ainakin yksi opiskelee jotain muuta liikunnan ohjaamiseen liittyvää alaa. Oiskohan ollut Saana Mella, Rosanne Parikka ja Jasmin Lahtinen ainakin? Saa korjata tai lisätä, jos heitä oli enemmänkin.

 

Kysynkin nyt, että ottaisitteko jonkun heistä personal traineriksenne?

 

Minustakun he näyttävät ihan vain normaaleilta normaalipainoisilta tytöiltä, ei yhtään personal trainer -tyyppisiltä. Näytin samalta kun en liikkunut lainkaan ja pysyin hoikkana vain syömällä normaalisti. Minä haluaisin oman personal trainerini näyttävän hyväkuntoiselta ja lihaksikkaalta. Lihaksikkaat käsivarret, jalat, todella timmit vatsalihakset jne. koska minusta se kielii ammattitaitoa. Vaikeaa uskoa valmentajan olevan asiantunteva ja todella kiinnostunut treenaamisesta, jos se ei näy kropasta erityisesti millään tavalla. Kiinnostuneenahan luulisi valmentajan itsekin treenaavan kovaa salilla?

 

Mielipiteitä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pete on nyt niin muotiammatti ja sen nimikkeen saa jollakin vuoden läpäläpä-koulutuksella (sori yleistys, varmasti pätevääkin porukkaa), mielummin otan neuvoni joltain jöröiltä salisioilta ja youtubesta kun joltain diipadaapapetemissiltä. 

 

En maksais. Jos joku on harrastanut kehoilua vaikka vuosikymmeniä, uskon tällaisen ihmisen sanaan (vaikkei olisi koulutusta) ennemmin kuin muotipetejen. :)

Vierailija
2/2 |
10.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme seitsemän