Kuka hullu tekee lahjaostokset viime tipassa?
Ja miksi? Aikaa olisi ollut koko pitkä syksy ja talvi, sitten pari päivää ennen H-hetkeä rynnitään kauppoihin niin ettei autoilla pääse minnekään, kaikki tiet tukossa.
Mikä vaivaa ihmistä joka jättää kaiken viime tippaan? Kertokaa mulle.
Kommentit (5)
No minä jätin muutaman lahjan ostamisen viime tinkaan. Tosin syynä on se, etten keksinyt mitä antaa lahjaksi.
Niin ja joudun joka tapauksessa menemään kaupoille maanantaina. Ruokaostokset on kuitenkin tehtävä eikä esim. kaloja voi paljoa etukäteen ostaa.
Minä ostan lähes kaikki lahjat aattona. Kaikki mitä ostan on yleensä jo silloin alennusmyynnissä.
Ihan hyvin tilaa oli kaupoissa ainakin täällä Helsingissä tänään. aamupäivällä olin ja ihmisiä oli kuin normaaliarkipäivänä. Palvelua sai heti eikä joutunut odottamaan.
menen vasta maanantaina, harmittaa nekin lahjat, jotka olen aikaisemmin ostanut jo tänään olisin saanut samat lahjat monta kymppiä halvemmalla ja montaa lahjaa en ole edes ostanut!
Laiskuus... välinpitämätyömyys, kiireet yms.
Hyvää joulua kuitenkin sinulle! :)