Olipa näky Lidlin parkkipaikalla?
Pieni poika ulkonäön perusteella 3- vuotias oli yhden auton luona yksin. Pyöri siellä parkkipaikalla, tosi yhden auton lähetyvillä välillä nuoli auton konepeltiä. Olikohan heitetty autoon ja äiti mennyt kauppaan ,ja tullut ulos? Odotin autossa jonkin matkan päässä, kun mies kävi kaupassa ja viipyi ainakin 20 min. Neljän aikaan oli ruuhkaa paljon autoja tuli ja meni? Onneksi ei sattunut mitään, äiti tuli isomman pojan kanssa ei huomioinut tuota poikaa mitenkään. Meni itse autoon ja poika meni etupenkille istumaan, jännitin muistaako poika laitttaa oven kiinni, kyllähän tuo vetäisi, huh huh!
Kommentit (2)
noita näkyy silloin tällöin, omaavat erään tumman kansallispuvun (iso mekko) siitä tunnistaa, enkä juuri ihmettele tuota menoa. Joillakin se vaan menee noin.
Siinä auton vieressä oli toinen auto ja siinä ihmisiä luulinkin, että heidän lapsi on siinä. Ehkenpä he seurasivat tilannetta jonkin aikaa, läksivät pois ennen äidin tuloa. Olisin mennytkin jos sitä äitiä ei olisi näkynyt.