Mitä ajattelet Lola Wallinkoskesta os. Odusogasta?
Kommentit (18)
Maine meni kun otti silikonit, vain aivoton kana ottaa silikonit.
Julkisuuden ihmisen tulisi tajuta, että hän toimii roolimallina nuorille tytöille. Kun jo lähes täydellisen kropan omaava nainen ottaa itselleen silikonit, niin mitä ajatuksia se herättääkään niissä teinitytöissä, jotka tuskailevat oman kroppansa kanssa...?
Kyseinen tyyppi on useaan kertaan uhonnut että naiset jotka paljastavat rintansa julkisesti ovat halveksittavia huoria, mutta jos nainen ottaa silikonit on se asia joka kaikkien pitää modernissa yhteiskunnassa ymmärtää ja hänen päätöstään pitää kunnioittaa.
Muutenkn sellainen minä, minä, minä -tyyppi. Kaikkien pitäisi hänen mielestään ajatella asioista juuri tismalleen niin kuin hänkin ajattelee.
Mullakin arvostus romahti silikonien jälkeen.
Eikös se oo kaks lasta tehny ja jos rinnat siitä "kärsi" niin kai naisella on oma valinta sitten halutessaan ne silikoonit ottaa?
Eihän se kenenkään sinun tai muunkaan elimistöön se silari mene, joten ... dont worry
Ei julkisuudenkaan henkilöt voi elää sillein että mielyttää muita jatkuvasti. Etenkin teinityttöjä. On heilläkin oma elämänsä elettävänä ja se täytyy elää niin kuin sen itse haluaa elää, eikä niin kuin muut haluaisivat sinun elävän
Ainakin näyttää tuossa suomen kaamein kämppä sarjassa ihanan positiiviseltä ihmiseltä. niinkuin ne kaikki siinä :)
Miksi Lola saa puolustella silikoneja omana asianaan mutta silti arvostella alastonmalleja moraalittomiksi ja pahoiksi ihmisiksi? Onko heidän vaatteiden riisunta jotenkn Lolan vaatteista pois eri tavalla kuin Lolan silikoni ei ole kenenkään muun kuin hänen itsensä elimistössä?
Maine meni kun otti silikonit, vain aivoton kana ottaa silikonit.
Julkisuuden ihmisen tulisi tajuta, että hän toimii roolimallina nuorille tytöille. Kun jo lähes täydellisen kropan omaava nainen ottaa itselleen silikonit, niin mitä ajatuksia se herättääkään niissä teinitytöissä, jotka tuskailevat oman kroppansa kanssa...?
Eikös Lola ole itse sanonut että hän on paljon parempi roolimalli pikkutytöille kuin jotkut feministit. Tosin kun Lolalta sen jälkeen kysyttiin että tietääkö hän mikä feministi on, niin hän ei osannut vastata.
Ei siis vasta lastensaannin jälkeen.
jaksaa keikistellä vielä bikinikuvissa. Kuvat vain otettu imartelevista kuvakulmista ettei vatsa pömpötä ja raskausarvet näy. Jättäis ne hommat suosiolla niille joilla kroppa vielä kestää sen. Ei muuta.
en muista mitä Lola selitti syyksi tapahtuneelle, mutta totuutta ei ainakaan kertonut. naikkonen veti essuja ja piriä silloin, kun kävi "polkkaamassa" Turun baareissa. ei mulla sitä naista vastaan mitään ole.
"sorra mielummin R:ää kuin neekeriä", jolle Lola antoi kasvonsa oli hauska.
Kamalan hyvin olette perillä hänen asioistaan! Paitsi ap, jolla ilmeisesti ei ole omaa mielipidettä tästä merkittävästä yhteiskunnallisesta vaikuttajasta, kun pitää muilta kysyä. ;-)
minusta vaikuta kovin fiksulta.
sanoa töksäyttelee mielipiteitään vähän liiankin spontaanisti. Yrittää esittää hienompaa ihmistä kuin mitä todellisuudessa on. Tarttis pukeutumiseensa liittyen ohjausta ihan kädestä pitäen
Ja silti jakelee mielipiteitään asiasta kuin asiasta.
Eikä tunnu paljoa tietävän. Esimerkiksi nyt vaikka synnytyspeloista ja mitä ne voivat oikeasti pelkääjälle aiheuttaa.
Siitäkin Lola lehdissä suureen ääneen vaahtosi miten pelkosektioäidit ovat täysiä luusereita eikä sellaisten pitäisi äidiksi päästäkään ym ym.
Ei enää ole niin paljon "mielipideautomaatti" ja kerro kuinka muiden ihmisten pitäisi elää. Keskittyy omaan elämäänsä enemmän. Siitä pisteet hänelle! :)
...siinäpä jotenkin kaikin tavoin perus suomalainen (enkä tarkoita perussuomalaista poliittisessa mielessä!) nainen, joka vain sattuu olemaan nättiä sorttia ja jolla on afrikkalainen isä. Mutta jotenkin ajatuksiltaan, olemukseltaan (paitsi ulkonäkö tietenkin), arvoiltaan ja tekemisiltään on oikea Maija Meikäläinen.
Ihan jees. Ei kovin kiinnostava ihmisenä.
Tunsin Lolan ennen missiaikoja ja silloin oli ihan mukava. Mutta missittelyn myötä pissi nousi päähän ja on niin olevinaan vaikka loppujen lopuksi ei ole nykyään kuin peruskoulun käynyt kiinteistövälittäjä. Harmillista!
oli joskus 15v sitten vitun hyvä perse.
Nyt.... heh heh....