Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko syytä huoleen? Kysymys luomista!!

Vierailija
08.02.2006 |

Minulla on pari hyvänlaatuista pientä ruskeaa luomea rintojen välissä. Jostain syystä iho siinä ympärillä on alkanut lievästi kutisemaan. Mistä tiedän onko kysymys jostain viattomasta ihon kuivumisesta vai vakavammasta?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

nimim. melanooman sairastanut

Vierailija
2/4 |
08.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

luomia on aika paljon erilaisia. Kannattaa käydä vaikka näyttään terkussa sairaanhoitajalle jos mietityttää. Ihan hyvä on tarkistuttaa. Yleensä kuitenkin luomi muuttaa muotoaan, reunat ovat epätasaiset ym. jos kyse on jostain pahanlaatuisesta. Olemassa on myös ns. rasvaluomia jotka ovat kuivahkon näköisiä, ne ovat vaarattomia ja poistetaankin usein raaputtamalla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle on käynyt näin pari kertaa. Eli kaulalla olevat rasvaluomet on ensin ärtyneet, sitten kuivuneet ja yhtenä aamuna pudonneet pois.. Mullakin luomia on tuhansia ja olen varannut jo tarkistusajan niille, mutta onko kellään muulla tippunut luomia itsestään?

Vierailija
4/4 |
08.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että myös kutina voi enteillä?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi kuusi