Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Paluu töihin pitkän hoitovapaan jälkeen?

Vierailija
07.07.2012 |

Olen ollut kotona kuusi vuotta ja kahden kuukauden kuluttua olisi edessä paluu töihin. Jännittää aivan kamalasti ja ahdistaa, että kuinka saamme arjen rullaamaan.

Kuinka teillä muilla on töihinpaluu onnistunut pitkän hoitovapaan jälkeen?



Periaatteessa olen odottanut, että työt alkavat ja kahdella nuoremmalla on hyvä päiväkotipaikka ja esikoinen aloittaa innoissaan koulutaipaleen. Paljon muutoksia tulossa kuitenkin meille kaikille. Jännittää aivan kamalasti ja mietin, että onko tämä edes enää normaalia. Onhan?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä oikein mietit,joko menet töihin tai sitten et.Olet kyllä aika vieraantunut normaalista elämästä.



Voi olla että suurin ongelma taitaa tulla sinulle itsellesi sopeutua normaaliin elämään missä on muutakin kuin lapset.

Vierailija
2/4 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

olisit tunnekylmä ihminen, jos et yhtään jännittäisi. Toki on niitäkin, jotka palaavat ilolla töihin ilman jännityksen häivää, mut kukin tavallaan. Mä oon itse ollut kotona lasten kanssa pian neljä vuotta ja stressaa nyt jo, vaikka ei ole mikään kiire vielä. Ihan normaalia tuo on, ja helpottaa kyllä, kun saatte taas ruutiinit luotua uusiksi. Uskon vakaasti näin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vapautumisahdistusta. Kyllä Tälläisissa muutostilanteissa on ihan normaalia jännittää.

Vierailija
4/4 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tottakai se on normaalia. Olet pitkään elänyt yhden näköistä elämää ja nyt se on muuttumassa kokonaan.



Minä olen ollut kotona vasta kaksi ja puoli vuotta ja ensi kuussa alkaa minulla koulu ja lapseni menee päiväkotiin. Ja minuakin jännittää =)