Mitä ajattelet imisestä jolla Dolce&Gabbanan aurinkolasit?
Kommentit (13)
Mutta imisestä, jolla on Dolce&Gabbanan aurinkolasit en tiedä mitä ajatella, koska en tiedä mikä on iminen... Kertoisitko sen minulle? :)
Katsoisin vain, että jaahas, aurinkolasit. Säästä riippuisi, miettisinkö sen enempää.
puuttuu kirjain niin se on vain virhe. Mutta toki jos et tiedä mikä iminen voisi olla, niin mietippä sitä. Mun mielestä d&g laseja käyttävä yrittää kohentaa omaa egoaan..ap
merkkiaurinkolasit kun ovat sieltä halvimmasta päästä merkkituotteita noilla nimekkäillä merkeillä, kyllä ihan taviskin voi ostaa vaikka Chanelin aurinkolasit.
Dolce&Gabbanan lasit?
esim.noita laseja saa alle 200e, itse ostin 189eurolla, ei ole mielestäni laadukkaista laseista paljon. Mulla on myös art decon lasit, maksoi muistaakseni 129e, mutta sain puoleen hintaan. Molemmat tosi hyvät laadukkaat lasit1
Eikö ap tiedä, että silmälasiliikkeissä ei ole mitenkään kummallista törmätä tunnettuihin merkkeihin eivätkä ne ole välttämättä kovin kalliitakaan. Ainakin minä ostan aurinkolasit liikkeestä, koska niihin saa samalla silmälasien voimakkuuden. Esim. viime kesänä tarjouksella sai sekä silmälasit että aurinkolasit kahdet yhden hinnalla eli ihan sama, minkä merkkiset ne aurinkolasit olivat, sama hinta kuitenkin.
Mutta jos kyseessä on sellaiset lasit, joissa sangassa on selkeästi se D&G niin kuin noissa muistaakseni on, niin jotenkin noloa.
Abt samaa luokkaa kuin Ray-Ban, ehkä hivenen kalliimpi. Esim. Chanel tai Prada ovat selvästi hintavampia. En ajattelisi mitään erikoista ko. laseista.
http://www.aurinkolasikauppa.fi/tuotteet.html?id=19/
Ajatteleeko nyt ihmiset, että olen jotenkin ylpeä moukka ja pintaliitäjä?
Dolce&Gabbanan lasit?
esim.noita laseja saa alle 200e, itse ostin 189eurolla, ei ole mielestäni laadukkaista laseista paljon. Mulla on myös art decon lasit, maksoi muistaakseni 129e, mutta sain puoleen hintaan. Molemmat tosi hyvät laadukkaat lasit1
Riippuu siitä, minkälainen ihminen on. Voisin ajatella että " onpas lyhyt" tai sitten ajattelisin että "onpas nätit hiukset" tai voisin ajatella että "onpas hölmö, kun pitää aurinkolaseja Prismassa" tai että "ai niin, pitäisi itsekin muistaa käyttää aurinkolaseja" tai "onpa tuo tutun näköinen" tai "pitäisiköhän minun vaihtaa tien toiseen reunaan, vai väistääköhän tuo vastaantulija" tai ... Lista on loputon, mutta aurinkolasien merkillä ei ole paljon tekemistä sen kanssa, mitä tuosta ihmisestä ajattelisin. Aurinkolaseista voisin ajatella, että onpa tyylikkäät, tai että onpa rumat, mutta ko. Valmistajallakin on useampaa mallia, joten en nyt osaa sanoa, kumpaa miettisin.
Itse suosin toista saman hintaluokan merkkiä, ja koittaessani niiden hajottua (omaa tyhmyyttäni) halpoja laseja, oli ero selvästi havaittavissa.