Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Surkeat asiakaspalvelukokemukset

Vierailija
23.10.2026 |

Onko tästä jo ketju?

Is it just me, vai onko enshittification ulottanut lonkeronsa yhä syvemmälle suomalaisen duunarin asiointiin? Selittävänä tekijänä resurssipula, säästöpaineet, huono johtaminen, tekoäly?

Itsellä ainakin näin, että yhä useammin asiakkaana ostaminen on vaikeaa, palvelua ei saa, ostettu tuote on väärä tai sekundaa, tai tuotteen toimitusvaihe jää jumiin. 

Onko tässä syy siihen, että suomalaiset eivät kuluta - palvelu on pskaa ja kaikesta tulee vain hirveästi sotkua selvitettäväksi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostin silmälasit. Toimitusaika kolme viikkoa (!). Menin hakemaan lasit. Oli tilattu pluslasit miinuksena. Luvattiin alennus ja nopeutus toimitukseen. Kahden viikon kuluttua kysyin, what's up. Tilaus oli mennyt hukkaan.

Tää on ihan perus nykyään. Kaikki ostotapahtumat ovat vaikeita ja menevät päin reisiä, en halua oikeasti enää ostaa mitään, koska pelkään että siitä tulee kauhea clusterfuck joka pilaa elämäni viikoiksi eteenpäin.

Ei tarvitse edes mainita asunnon ostamista...

Vierailija
2/3 |
23.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osta silmälasit jatkossa Silmäasemalta. Sieltä on saatu oikein tehtyjä silmä-ja aurinkolaseja.

Meillä oli monta huonoa kokemusta isosta amerikkalaisesta silmälasiliikkeestä. Aina oli jotain tehty vikaan ja sai kinata ja sekös aiheutti raivoa. Usko meni. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päätin nuorena käyttää prostituoidun palveluita. Aloitettiin hommat, mut oli niin vastemielistä nussia rahasta, et keskeytin heti alkuunsa, ja sanoin, et ei tunnu oikeelta nyt tää homma. Nainen puki päälle ja lähti, enkä saanu rahoja takas. Törkeetä!!!! 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän viisi