Jos saisit miljoonia euroja rahaa hyväntekeväisyyssäätiön perustamiseen Suomeen, millaisen perustaisit?
Raha pitäisi käyttää kokonaan hyväntekeväisyystarkoitukseen, joka on lakia noudattava ja joka on Suomessa suomalaisille.
Kommentit (32)
Ruokahätäavun. Jos tulee äkillinen tilanne että rahat eivät riitä ruokaan, sieltä saisi ruokasetelin/kortin kauppaan, kunnes muut tuet alkavat juosta.
Eläintensuojeluyhdistyksen, vanhainkodin pelastetuille/hylätyille eläimille, ja rahoitusta eläinaktivisteille.
Tukisin valkoisten heteromiesten parempaa elämää lännessä.
Sellaisen missä rumat ja pieni kulliset miehetkin saisivat lämpöä ja läheisyyttä . Siellä heilläkin olisi ihmisarvo ja heitä kohdeltaisiin ystävällisesti .
Eläinsuojeliyhdistykset ja lasten tukemiseen ja auttamiseen.
Jotain mikä parantaisi sekä nuorten että aikuisten mielenterveyspalveluita.
Miesten ihmisarvoinen tarvitsee tukea.
Köyhimpien suomalaisten lasten elinolojen parantamiseen.
Perustaisin hyväntekeväisyyssäätiön, joka jakaa vuosittain miljoonan euron apurahan minulle itselleni.
Negatiivista palautetta julkisuudessa saaneiden ministereiden lohdutusrahasto. Sanna Marin tarvitsisi kipurahaa ihan ehdottomasti.
Vierailija kirjoitti:
Persujen vastustussäätiön.
Fasismiin kuuluukin pyrkimys kieltää poliittisia toimijoita.
Muutamilla miljoonilla ei nyt kovin ihmeitä voisi tehdä.
Vaikka säätiö joka tarjoaisi apua mm rikollisten uhreille ja objektiivista tietoa haitoista ja opastusta kuinka välttää kohtaamisia.
Demarisyövän hävittäminen suomesta Ry.
Stipendejä voisi saada mm. demarilemmikeitä maastapoistavat.
Ruokaa lapsille esim kouluihin, aamiainen ja välipala ennen kotiin lähtöä. Joskus hampurlaisateria tilattuna.
Sellaisen joka tukisi nuoria yrittäjiä, ja edistäisi muutenkin sellaista maailmaa jossa ihmiset ottavat ITSE vastuuta toimeentulostaan ja elämästään.
Vierailija kirjoitti:
Negatiivista palautetta julkisuudessa saaneiden ministereiden lohdutusrahasto. Sanna Marin tarvitsisi kipurahaa ihan ehdottomasti.
Kaikilla niillä miljoonilla samariinille Iloa, Valoa & Olavia?
Lasten ja nuorten liikuntaan menisi.
Faktantarkastusjärjestön, joka tekisi myös viestintää ja opetusta siitä, kuinka erottaa huuhaa oikeista uutisista. Faktabaarihan siis on jo olemassa, mutta ehkä on tilaa toisellekin järjestölle Suomessa.
Sellainen hyväntekeväisyysjärjestö joka jakaa vuosittain rahaa sellaisille ihmisille joiden sosiaaliturvatunnus on joku tietty sarja.
Persujen vastustussäätiön.