Jens Ihle vaatii korvauksia 2 098 300 euroa, Anneli Auer vähän vähemmän
Anneli Auerin ex-kumppani Jens Ihle (ent. Jens Kukka) hakee Valtiokonttorilta 2 098 300 euron kärsimyskorvauksia vapaudenmenetyksestä.
Kommentit (18)
Ihan jäätävää. Ei tuollaisia pitäisi olla mahdollista maksaa
Hyvä heille!!turhaan istuivat jostakin mitä ei tehneet.
Minusta ihan asiallisia korvauksia siitä, että syyllinen etsittiin väkisin. Kun joku tuomio haluttiin, niin tässä tulos.
Pieni raha siitä mitä ovat kokeneet.
Oikeastikko joku uskoo näiden olevan syyttömiä. 😂
jos 5v elämästä ja 365pvv niin tuo ei vastaa mitenkään edes 3000e/pvä vankilassa syyttömänä korvausta joka on aika standardi. Ameriikoissa maksetaan jopa yli 15000taaleria päivästä. Ja liksat siellä 2-5 kertaiset.
Saadulla rahamäärällä pitäisi sitten muuttaa maasta pois ja aloittaa uusi elämä ulkomailla jossa elää puhtaasti osingoilla kun urat on tuhottu perusteellisesti. Eikä vältmät osaa ulkomaan kieltäkään.
Toivoisi että saatu elintaso siellä vastaa 15000e+/kk puhtaana käteen.
Vierailija kirjoitti:
Oikeastikko joku uskoo näiden olevan syyttömiä. 😂
Oikeastiko joku uskoo heidän olevan syyllisiä?
Ei ne oo koskaan tehneet rikoksia.Hyvin yksinkertaista.
Näin se menee, kun osaa pelata oikein😆
Ihle ei tarvitse muuta kuin potkun persuksiin.
Vierailija kirjoitti:
Valtava summa.
Pieni summa siitä että maine mennyt ja elämä pilattu.
Vierailija kirjoitti:
Ketä se on?
Persujen tuleva ministeri.
Vierailija kirjoitti:
Oikeastikko joku uskoo näiden olevan syyttömiä. 😂
Joo, kato kun ne on🤭
Toivottavasti Annelin lapset vaatii osansa näistä miljoonista, kun heidän ansiostaanhan tämä toteutui.
Valtava summa.