Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huhujen levittely?

Vierailija
20.05.2026 |

Meillä töissä levitellään paikkaansa pitämättömiä huhuja. Tuntemattomat ihmiset uskovat ja kertovat totena eteenpäin.

 

Miksi? Miki ette kysy juorujen uhrilta tilsnteesta? Asiat yleensä saadaan oikaistua niin. Miksi nauttia toisen ihmisen kiusaamisesta puhumalla valheita. 

 

Minä saatan nämä uhreille tiedoksi ja aina niihin on saanut kunnon selityksen ja huomannut, että jonkun kiusaajan tekosia juorut.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valitettavasti tuollaisia ihmisiä on. 

Vierailija
2/3 |
20.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työpaikan juorut ovat pahimmillaan ihan aidosti vahingollisia. Meillä ei juoruta niinkään yksittäisistä työntekijöistä, vaan muutamat ihmiset levittää jatkuvasti täysin perättömiä juoruja esim firman taloustilanteesta ja milloin minkäkin yksikön sulkemisesta tai henkilöstön vähentämisestä. En voi ymmärtää! Osa sitten uskoo vielä kaiken ja stressaa, vaihtaa jopa työpaikkaa, vaikka huhut olisi kumottu monta kertaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kysyn. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän neljä