Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko kaikki jumppaohjaajat ihan bimboja?

Vierailija
09.10.2011 |

Ei saisi yleistää, tiedän, mutta läheisessä kuntokeskuksessa on kyllä sellaisia järjen jättiläisiä että huh huh. Liekö vetyperoksidi imeytynyt aivoihin vai mistä mahtaa johtua?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kateus yrittää koko ajan tulla tunnilta heidän päähänsä "oppilailta", sinulta esim on varmaan leijaillut kateutta ja kaunaa sadan ihmisen verran, joten ei se voi olla vaikuttamatta. Minä tunnen vain fiksuja ohjaajia, niin naisia kuin miehiäkin. Tosin en ole pariin vuoteen enää Turun Elixiassa käynyt.

Vierailija
2/3 |
09.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jumppaohjaajana voisin kommentoida, että kyllä meistä löytyy porukkaa joka lähtöön. Ehkä kuitenkin ohjaajaksi haluaa ihmisiä, jotka tykkäävät olla esillä ja kiinnittävät enemmän huomiota ulkonäköönsä.



Itse olen tyypillinen pitkähiuksinen vetyperoksidi-blondi, joka pitää pitkistä kynsistä, vaaleanpunaisesta ja itseruskettavasta. Myöskään ilman meikkiä en kotoa poistu. Jos älykkyyttä mitataan kouluarvosanoilla, sanoisin itseäni kasin oppilaaksi, vaikka takana sekä yliopisto- että ammattikorkeakoulututkinto. Suurin osa ohjaajistamme on korkeakoulutettuja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen huomannut, että nuoruus ja elämänkokemuskin tietysti vaikuttaa siihen kokemukseen siitä, onko ohjaaja hepsankeikkuli.



Mutta: jumppaohjaaja nyt sattuu olemaan myös sellainen ihminen, joka joutuu olemaan työkseen mukava. Eli mieluummin sellainen helpostilähestyttävä ja höpsö kuin naama totisena kulkeva. Ja yleensä symppistä, iloista tai vähän höpsöä ei pidetä mitään älykkötyyppinä. Huolimatta siitä, että henkilö nyt muussa elämässään olisikin sitten ihan fiksu tyyppi. Niin siis väitän, että ohjaajassa korostuu tietyt puolet henkilön persoonasta. Mutta eihän se kerro, mitä ovat ihmisinä.