Paljonko teidän mies puuttuu
esim. lasten vaatehankintoihin, sisustukseen ja taloudenhoitoon yli päätään? Meillä puuttuu lähes kaikkeen ja välillä tuntuu että tukehdun siihen kontrolloivuuteen. Kaikesta haluaa päättää.
Kommentit (4)
PAITSI silloin kun haluaa ärsyttää, jolloin on ihan toista mieltä kuin minä, ei väliä mitä mieltä ihan oikeasti on. Olen oppinut olemaan myös kyselemättä kun siitä ei tule muuta kuin iso riita, sen kun hommaan vaan, ei se edes huomaa mitään, mitä ympärillä on ellei erikseen kysy.
sisustuksessa on makutuomarina, tai lähinnä sohvahankinnassa testas, onko siltä hyvä katsoa fudista yms.
puutu millään tavalla vaatehankintoihin tai sisustukseen, taloudenhoitoon taas... hoidetaankohan meidän taloutta mitenkään?
Asian (hyvä) kääntöpuoli on se, että myös hoitaa suurimman osan asioista, kun haluaa esim. kylppärin pestä omalla tyylillään.