Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihmisillä on kova luotto ettei tapahdu mitään

Vierailija
16.08.2025 |

Tai että vakuutus kyllä korvaa. 

Itse sain lievänä aivoinfarkti esiasteen, Tia. Perusterve, normaali paino, liikuntaa, paljon kasviksia ruuasta. Ei mitään sairauksia.verenpaine ollut aina matalahko. Edellisenä iltana olin vetänyt kunnon salitreenin. Aamulla heräsin enkä nähnyt mitään. Säikähdin ja makasin vähän aikaa tirtänäyä.litö tehdä. Taisin myös luulla että nukun. vähitellen näkö tuli takaisin ja soitin päivystykseen. Lähettivät ambulanssin. Ikä 51. En saanut muutaasn viikkoon ajas autolla.

Tutun puoliso oli työtapaturmassa. Useita todistajia. Vakuutusyhtiön lääköri: Ei korvata. Murtuma mtvjohtuu iän tuomasta kulumasta

Perusterve tuttu oli ammattiautolija. Kuoli tien päällä sydänkohtaukseen. Ehti ajaa sivuun parkkipaikalle ja soittaa työnantajalle että pysähtyi kun olo on huono. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi ajattelet noin?

Itse kyllä 48-vuotiaana ymmärrän, että mitä tahansa voi tapahtua milloin tahansa, kenelle tahansa. Lähipiirissä on ollut esimerkiksi työikäisten ihmisten syöpäkuolemia ja äkkikuoleman aiheuttanut sairaskohtaus auton ratissa. En kykene ajattelemaan, että olisin itse jotenkin kuolematon tai koskematon, mitä ikäviin asioihin tulee. Tuskin kovinkaan moni tämänikäinen kykenee, ellei ole elänyt pumpulissa.

Vierailija
2/2 |
16.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihmisillä vaivoja vähemmän tai enemmän. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän yksi