Lue keskustelun säännöt.
Sukusoluja 2007 hedelmöityshoitolain jälkeen luovuttaneet?
24.05.2025 |
Luovutin itse sukusoluja 2013 ja tiettävästi lahjoitussoluista syntyi lapsi tai lapsia. Sen verran sai asiasta tietää kun kysyin, mutta tietysti mitään muuta ei. Onko teihin aiemmin luovuttaneisiin otettu yhteyttä? Millainen tilanne oli? Itse pohdin kovasti mitä sanoisin tuossa tilanteessa, tuntematon ihminen mutta omaa lihaa ja verta.
Kommentit (2)
Ei sinun tarvitse vastata. Jopa naisena tuo laskee halukkuutta hedelmöityshoitoihin, sillä se mies voi olla lapselle riski. Eihän hän ole kyennyt suhteeseen naisenkaan kanssa, joten miten hän olisi lapselle turvallinen? Miettikää tätä kun lapsenne alkavat miettimään niitä isä-asioita.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tosin taitaa olla että vasta ensi vuonna tulee näitä yhteydenottoja aikaisintaan, näköjään laki tullut vasta syksyllä 2007 voimaan. Poistakaa ketju turhana
t. Ap