Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Aurinkoista lauantaita teille kaikille ihanille <3 Ajattelin tulla kertomaan, kuinka ihanaa on, että Suomessa työtönkin saa elää onnellisena

Vierailija
12.04.2025 |

On lottovoitto syntyä Suomeen. Itse en valitettavasti kykene enää suomalaiseen työelämään ja -kulttuuriin, joten olen työttömänä ja tukien varassa. Rahaa ei ole paljoa, mutta elän silti onnellista elämää. Tänään laitoin puutarhani lopullisesti kevätkuntoon ja luin kirjaa ihanassa korituolissani. Ostin virpojille pääsiäisherkkuja, ja on ihanaa antaa iloa ja rakkautta lapsille, kun itsekin saan niin paljon yhteiskunnalta. Laitan hyvän kiertämään. Työelämän väsyttämät naapurini olivat tänää kiukkuisia ja eivät kuulemma jaksa virpojia. Tuo on juuri tuota negatiivisuutta, mitä työelämä saa aikaan. Itse lähden positiivisuuden kautta, ja tämäkin ketju olkoon hyvän mielen jakamista varten.

Elämä on ihanaa ja mahdollisuuksia täynnä <3

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
12.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näinhän se menee 🥳

Vierailija
2/5 |
12.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ilahduin aamuisesta lumisateesta. Kesästä en niinkään tykkää, mutta pianhan nuo vuodenajat menee. Mukavaa lauantaita sinullekin ap. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
12.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lähdetään kaikki positiivisuuden kautta liikkeelle <3 Ei anneta hallituksen känkkäränkkien pilata tunnelmaa <3

- Työtön ja onnellinen

Vierailija
4/5 |
12.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistattehan äänestää vasemmistopuolueita <3 Ei anneta sijaa oikeiston känkkäränkille. Talouskasvu tulee ihmisten hyvinvoinnista <3

Vierailija
5/5 |
12.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensi vuonna pääset sitten olemaan onnellinen velvoittavassa työtoiminnassa. Viikot olet hommissa ja sitten viikonloput on aikaa laittaa sitä puutarhaa. Se on hieno asia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi yhdeksän