Jaksaako joku teistä oikeasti kuunnella Tytti Tuppuraista?
Nyt A-studiossa, voi että, mikä puhetulva, uuvuttaa täysin kuulijan.
Kommentit (10)
Paljon asiaa, siksi paljon sanoja. Vastaus kysymykseesi: Kyllä.
Miten on niin rasittava tuossa ilmaisussaan.
Vaarallinen nainen. Hän ja edustamansa puolue tahtoo tuhota nykymuotoisen Suomen ja ajaa sen kaaokseen.
Puolustutilalaki tulee ottaa käyttöön ja tätten torpata punikkien saatanalliset suunnitelmat Suomen tuhoamiseksi.
Vierailija kirjoitti:
Vaarallinen nainen. Hän ja edustamansa puolue tahtoo tuhota nykymuotoisen Suomen ja ajaa sen kaaokseen.
Puolustutilalaki tulee ottaa käyttöön ja tätten torpata punikkien saatanalliset suunnitelmat Suomen tuhoamiseksi.
Tämä sama tavoite heillä oli myös vuonna 1918 aloittaessaan kapinan laillista esivaltaa vastaan.
Silloin tuli turpaan ja niin tulee myös nyt jos sikseen tilanne menee.
Hän on runsaspuheinen, ja Sakari Sirkkanen kova keskeyttämään, joten kuulijan kannalta hiukan epämukavaa seurattavaa keskusteluna.
Katsokaa cv:tä.
Ammattina ennen eduskunnan valintaa lehdenjakaja ja ammattikorkeakoulun tutkimuskoordinaattori.
Ei ihme että tuli hyvin toimeen Sanna Tykkään siivota vessoja ja kunnallispolitiikan lisäksi omaan työkokemusta Siwan kassalta Marinin kanssa.
Eikä äänestäjät yhtään ajattele, että henkilön meriitit ennen poliittista uraa saattaisivat jollain lailla indikoisi hänen kykyjään?
Siis millään pahalla siivoojia, ihqu barissa asetta kantavia konstaapeleita, Viitasaarelaisia sahureita, lehdenjakajia tai b-luokan vapaapainijoita (Tony Halme) kohtaan, mutta onko näiden ihmisten paikka oikeasti Eduskunnassa???
Tunnen yhden yhtä ärsyttävän ihmisen
En todella. Lisäksi mieleen tulee aina Saksaan lahjoitetut kansallisomaisuus miljardit.