Minkä ikäisenä naisen kannattaa lakaa postata someen ruoka ja maisemakuvia eikä enään kuvata itseään? Mielipideasia toki
Kommentit (7)
Sen ikäisenä, kun kiinnostaa ruoka- ja maisemakuvia ottaa ja jakaa. Henk.koht. lakkasin jakamasta kuvia itsestäni ja ylipäänsä esiintymästä kuvissa siinä vaiheessa, kun sairaus teki niin rumaksi, etten kestä itsekään katsella itseäni.
Siinä kohti kun itsekkyys muuttuu ympäristöä ja arkisia asioita kunnioittavaksi. Harvalla parikymppisenä kiinnostaa muut asiat kuin oma naama, nelikymppisenä maailma on jo avartunut ihan eri tavalla. Kuusikymppisenä näkemys maailmasta on taas ihan erilainen.
Onko noille olemassa joku ikärajakin?!😂
Kiitos aamun nauruista, tämä vain vahvistaa, että minä ainakin otan kuvia just niistä asioista, jotka kiinnostavat itseäni enkä todellakaan mieti edelleenkään, mitä muut miettivät kuvistani saati voinko enää "tuon ja tämän ikäisenä" näin tehdä.
Hyvänen aika, pistä silmät kiinni jos kuvani häiritsevät absoluuttista värisilmääsitai pyyhkäise ne mäkeen!😂 Ei se sen vaikeampaa ole.
Aina kannattaa välillä postata kuva itsestään. Jos piilottelee itseään, tulee fiilis, että piilottelee jotakin kamalaa
Sillä että postailee kuvia muista asioista osoittaa kuitenkin sen, ettei oma maailma pyöri vaan itsen ympärillä. Hyvä suhde voisi vaikka olla 4/5 kuvista muuta kuin itseä, ja sitten välillä se oma pärstä sinne, jotta seuraajat eivät luule tiliä kummituksen ylläpitämäksi
Ja hyvä nainenhan koristautuu ja tekee itsensä miellyttäväksi läpi elämänsä, ei vain nuorena. Vanhanakin voi vähän kähertää tukkaa ja hymyillä nätisti, se tuo lisäarvoa läsnäoloon ja on ensimmäinen kunnioituksen ele muita kohtaan. Miehillä tietysti sama, mutta en ole ihan varma ovatko suomalaiset miehet tällaiseen toimintaan liian pystymetsäläisiä
Lasten asioista postailua rajoittaisin, sillä siitä tulee helposti olo, että henkilö on joko lasten possessoima tai vaihtoehtoisesti tämä yrittää jotenkin kaupata heitä. Liiallinen omiin tai sukulaisten lapsiin keskittyminen narsistista siinä missä omaan pärstäänkin keskittyminen. Eräs tuttu joskus reagoi erooni kysymällä, että mihin nyt lähettää lapsensa, jos ei minun ja tämän miehen yhteiseen asuntoon. Ei siis edes pahoitellut eroa! Tällainen äidillisyys ei ole rakkautta, vaan narsismia
Ainakin ex-pääministeri melkein nelikymppisenä julkaisee laadukkaita kuvia itsestään