Mikä leffailta: TSH, Hobitti, Indiana ja Star wars samaan aikaan
Miksi kaikki tulevat samaan aikaan? Mieluummin yksi per ilta.
Kommentit (12)
Joo, vähän outoa. Harvoin tulee noin monta klassikkoa samaan aikaa, joinain iltoina ei sitten edes yhtä katsottavaa.
Kävin hakemassa ruoskani varastosta ja istun hattu päässä juoden kaljaa. Välillä vilkaisen valomiekkailua.
Paha, kaikki on hyvii leffoi. Mut toisaalt ei kyl jaksa kattoo ku nähny nii monesti
Järjestys parhaimmasta huonoimpaan
-Starwars
-TSH
-Hobitti
-Indiana
Mitä väliä sillä on, vaikka tulevat samaan aikaan? Eikö niitä toisteta loputtomiin eri kanavilla viikosta toiseen? On aikaa katsoa jokainen noista useamman kerran, jos ei ole ennestään jo liian tuttuja!
Voiko joku oikeasti katsoa moisia jätteitä...paskaa
Tulee sieltä myös TSH: Sormuksen ritarit.
Tähtien sodat löytyvät onneksi tallenteelta, kakkosepisodia lukuun ottamatta, joten ei ole pakko katsoa juuri niitä tänään.
Star warsit ja LOTR it monena päivänä eri kanavilla. Onneksi nuo kaikki on dvd:llä sekä Piratesit myös ja LOTR it pidennettyinä versioina, outo katsoa noita lyhyitä 3h leffoja mainoksineen. Paljon jää näkemättä hyviä kohtia, mm haltijoiden kulku satamaan jne.. Mä otin maksukanavat, ei oo kallis, niitä katselen kun ilmais tvstä ei tuu muutakun tositv sarjoja ja niitä typerimpiä ei ole.
Ja Salaisuus pinnan alla, jota katson noin kymmenettä kertaa. Ja eilen tuli Frantic, joka sekin mun ikisuosikki. Harrison Ford on niin ihana (Indiana Jonesina ja Han Solona tietty myös)!
Puuttuu Pirates of caribbean.