Mies oli haluton useamman vuoden eikä nyt ymmättä etten
kovin hanakkaasti tee aloitetta seksiin tms koska noiden vuosien aikana sanin niin usein 2näpeilleni" etä itsesuojeluvaistoni tms estää lähes kaiken aloitteen teon.
Paska tilanne :´´(
Kommentit (7)
Ehkä mies pettyi kovasti synnytyksen jälkeiseen haluttomuuteesi ja hakee seksinsä muualta.?
Kuopuksemme syntymästä on 8v ja mies ollut haluton n.5v paitsi nyt viim parin kk ajan muutosta toiseen suuntaan.
ap
Miehelle riittäis 2 kertaa kuussa (max), itse alan jo kaivata enemmän. Raskauden ja imetyksen aikana omatkin halut oli nollassa, mutta nyt alan tuntea itseni taas normaaliksi naiseksi.
Mutta kovin monta kertaa mun ei tarvi tulla torjutuksi, kun pahoitan mieleni pidemmäksi aikaa ja päätän, että seuraavan aloitteen tehköön itse. Ja sitten saatetaan taas mennä viikkojakin ilman.
Se on hirveä tunne antaa itsestään jotain noin intiimiä (kuten vaikka lähettää sille tuhma tekstari töihin) ja saada vastineeksi lähinnä naureskelua ja pohdintaa, että pitäisköhän rouvalle ostaa joululahjaksi vibraattori.
Palaan kohta2,5 vuoden kotonaolon jälkeen töihin.
MEinaan sanoa, että jos kotona ei saa
hellyyttä
rakkautta
seksiä
suuseksiä
ne haetaan jossain vaiheessa kodin ulkopuolelta. Jos tämä viesti ei mene perille. Haen hellyyttä, rakkautta, (suu)seksiä kodin ulkopuolelta.
Nim. tyytymätön nainen
Miestä ei kiinnosta seksi. En jaksa enää tehdä aloitetta, ajattelen, että jos sitä ei kiinnosta tehdä aloitetta niin ei sitä varmaan sitten oikeastikaan seksi kiinnosta. Jos teen aloitteen niin joskus kyllä on alkaakin puuhiin, mutta lähinnä kai velvollisuudentunnosta. Viimeksi naitiin syyskuussa. Eikä tässä mitään synnytyksen jälkeistä tilaa voi syyttää, nuorimmainen on jo neljä. Tää on ihan epänormaalia.
Itse olen ihan puutteessa, näen seksiunia ja katselen muita miehiä sillä silmällä. Sääli, koska oma mies on tosi hyvä sängyssä silloin harvoin kun sille päälle sattuu. Ei voi muuta kuin ajatella, että en kai sitten enää ole innostava tai kiihottava tai haluttava. Jos olisin, niin kai se edes joskus haluaisi seksiä.
Ei siis mielestäni ole todellakaan normaalin rajoissa, että parhaassa iässään oleva, terve mies, joka ennen vanhaan oli varsinainen pukki, ei jaksa ajatella seksiä enää ollenkaan?!?!?
Meillä kaava on se, että ollaan kuukausitolkulla naimatta, ja sitten jossain vaiheessa mainitsen, että taas on mennyt tosi pitkä aika selibaatissa. Ja sitten mies hoitaa asian kerran, jonka jälkeen taas alkaa kuukausien selibaatti. Naimme ehkä neljä-viisi kertaa vuodessa. Näin on ollut siitä asti, kun esikoisemme (8v) syntyi. Todella turhauttavaa, koska aikaisemmin seksielämämme oli todella aktiivista ja tyydyttävää. Siitä on jäljellä enää kaunis muisto :(
Onko muilla näin dramaattista? Onko muita, jotka ei nai melkein koskaan?
Onpa lohdullista lukea etten ole ainoa jonka miestä ei seksi enää kiinnosta. Mutkaton ja aktiivinen seksielämämme on näivettynyt kokonaan, seksiä viimeksi elokuussa. Tätä kestänyt jo useamman vuoden, aluksi yritin hienovaraisesti vihjailla miehelle asiasta, sitten kerroin ihan suoraan että haluan seksiä, ei mitään vaikutusta, mies ei edes koske.
En ikimaailmassa olisi voinut kuvitella että olen parisuhteessa tällaisessa tilanteessa.
vähän samanlainen tilanne. Nykyisin mies olisi hyvinkin halukas mutta mulla on estoja saman asian vuoksi...