Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Aivan mahtava sää tällä viikolla. Tasainen 20 astetta ja aurinkoista

Vierailija
24.07.2023 |

Mukavia nämä ilmastonmuutoskesät. Myös keväät olleet tosi aurinkoisia.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toki harmittaa vähän se, että sama kevyttoppatakki kesät talvet. Olisi tosi kivaa, jos vielä tulisi kesiä, jolloin voi kulkea shortseissa ja t-paidassa.

Vierailija
2/3 |
24.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Liian koleata. Minä haluaisin liikkua kesällä T-paidassa ja shortseissa. Välimeren rannalla olisi nyt mahtavat lomailmat, harmi ettei niitä tiedä koskaan etukäteen jotta voisi varata matkan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viileästä ilmasta diggaavat voinevat kiittää siitä joogalentäjia ja teeämmäfuntsareita jotka ovat kokoontuneet Laajasalon Jollakseen noin viikon ajaksi tekemään yhdessä meditaatio-ohjelmaa (aasanat, praaNaayaama, pratyaahaara, dhaaraNaa, dhyaana ja samaadhi; kolme viimeistä koskevat erityisesti ns. siddhi-tekniikoita tekeviä joogalentäjiä). Siis viileintä ilma eteläisimmässä Suomessa lienee Jollaksen lähettyvillä?

Siispä elokuun alusta, kun tuo kokoontuminen on päättynyt, ilmat alkanevat pikkuhiljaa lämmetä kun kollektiiviseen tietoisuuteen tulee entropian lisääntymistä osoittavaa "kähinää", Wiki:

Entropia on fysikaalinen suure, joka ilmaisee epäjärjestyksen määrän systeemissä.[1][2] Entropian käsitettä käytetään termodynamiikassa ja tilastollisessa mekaniikassa. Informaatioteoriassa entropialla mitataan viestin sisältämän informaation määrää. Entropian käsitteen otti fysiikassa ensimmäisenä käyttöön Rudolf Clausius.[1] Suomenkielisenä vastineena on joskus käytetty myös sanaa haje.[3]

Tai sitten ei...  😂🥴

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kahdeksan