Hanna ja Haley lopettivat yliopiston
Tara Vanderveer: Se vahingoittaa tasa-arvotaistelua naisten urheilussa. Ulkonäöstä tulee brändi, joka jatkaa seksismiä, ja siitä me yritämme päästä eroon. Tämä on askel taaksepäin.
Vanderveerillä on pointtinsa, sillä nuoret naiset hankkivat usein seuraajia ja sitä kautta lisää sponsoreita seksiä tihkuvilla kuvilla. He siis käytännössä myyvät ulkonäköään.
Tässä se sanottiin suoraan. Se joka oikeasti luulee että nämä, tai Olivia dunne ei pyri myymään perceellään, nauran teille. Olen ollut oikeassa aina, mutta miksei naiset voi sitä myöntää jo!!
Kommentit (4)
Pitäisikö tietää ketä nämä henkilöt ovat?
Ei luontoa kahlita voi.
Hienoja sanoja riittää, mutta miehet haluavat katsella kauniita naisia ja jopa maksaa siitä, joten kauniilla naisilla on aina mahdollisuus elättää itsensä ulkonäöllään.
kenestä tässä puhutaan ja mihin tämä liittyy?