Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

kannattaako tälläinen liitto?

Vierailija
07.07.2010 |

Eli mies ei siedä vanhempiani varsinkaan äitiäni ja haukkuu tätä selän takana lehmäksi ja idiootiksi. Äitini ei siedä miestäni hänen kunnioituksen puutteen takia mutta yrittää olla ystävällinen miehelle ja tukee minua päätöksissäni. Mies ei voi olla äitini kanssa samassa tilassa edes. Olen paljon puhunut ongelmistamme kotona ja äitini tietää miehen suhtautumisen häneen. Noh nykyään minä en tule oikein kamalan hyvin hänen äitinsä kanssa toimeen. Syynä se että asuimme rakennusaikana minun vanhemmillani ja mies ei jaksanut töiden takia paljoa rakentaa ja isäni rakensi taloamme paljon oikeastaan kokonaan. Nyt kun asumme omassa kodissamme niin miehen äiti tulee koko ajan kaikki lomansa tänne lapsia katsoamaan. Ja kun sanon miehelle niin sanoo, että asuimme 2 vuotta minun vanhemmillani ja tottakai hänen äitinsä voi nyt tulla.

Ongelma on se että hänen äitinsä siivoaa täällä ja silittää.

Olen kärsinyt liittomme takia masennuksesta ja mies riidoissa haukkuu ja sanoo onko lääkitys kohdallaan. Ei näe vikaa itsessään vaan minussa on vika ja uhkailee henkisesti ja alistaa.

Viime kerralla lähdin lasten kanssa pois mutta mies ei pyytänyt anteeksi, rupesi vasta kuuntelemaan kamalan riidan jälkeen ja sitten kun sanoin että olen tosissani ja haluan erota ja talo menee myyntiin.

Nyt teki asioita joita pyysin. mm. kävi parturissa 1v jälkeen

Olen nyt ihan ulapalla että jatkaako vai ei. Meillä perusluottamus mennyt ja itse olen sortunut pettämään ja mies saanut tietää. Mies itse ei omasta mielestään ole tehnyt väärin ja ei olekaan tietääkseni pettänyt. Olen ollut niin henkisesti loppuun ajettu että sen takia ajauduin pettämään, takana myös koulukiusaaminen ja hyväksymisen hakeminen. Mies ei vaan tue minua missään jos ei hyödy siitä

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

antaisin varmaan periksi, kuulostaa henkisesti liian raskaalta.



t.toinenkin masennuksesta vielä toipilas, nyk.3 ihanan, suloisen ja kiltinkin lapsen yh-äiti :) (joka masennuksen syövereissä oli pilata alle kouluikäistensä elämällä idiootin miehen kanssa)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla