Mikä olis hyvä rasvanpoltto jumppa
Kommentit (7)
Esim, tämä. Sophien treenit kannattaa muutenkin tsekata, sopii monen tasoisille kuntoilijoille.
Kasarilla oltiin hoikkia, siispä kasarityylinen jumppamusa ja motivaatiovideo pyörimään :D
Vierailija kirjoitti:
Kasarilla oltiin hoikkia, siispä kasarityylinen jumppamusa ja motivaatiovideo pyörimään :D
Kappale kokonaisuudessaan:
https://newretrowave.bandcamp.com/track/hardbody
(Robert Parker - Hardbody)
Joo.
Jos läheltä löytyy kuntosali, suosittelen kokeilemaan sen juoksumattoa. Jos juokseminen ei alussa tai myöhemminkään tunnu itselle sopivalta, ei ongelmaa.
Edelleen vaan matolle, asetuksista käännetään kulmaa lisää ja johan alkaa syke nousta kävellessäkin.
Kun riittävästi kuormittava ja mukavalta tuntuva laite on löytynyt, on aika pudottaa kuormitustaso alemmas, sääntönä "vain lievä hengityksen tihentyminen".
Harjoituksen pituus saisi olla jotakin puolen tunnin ja tunnin väliltä.
Jos harjoitus ajan kuluessa muuttuu kävelystä juoksuksi, alkaa tehdä mieli salin sijaan tehdä se ulkona. Mutta jos se pysyi "ylämäkikävelynä", nyt ulkona suoritettu vastaava harjoitus on vaikea tehdä, ei ole olemassa "jatkuvaa sopivan kallistuksen ylämäkeä". Tällöin voi koittaa reipasta kävelyä tasaisella, saatat palata kuitenkin matolle.
Syöt vähemmän kuin kulutat, sellai se rasva lähtee.
Mitä vaan aerobista n. sykkeellä 130. Esim. juoksu.
Tosin puolessa tunnissa ei paljon kaloreita pala, joten rajoittaisin mielummin niiden sisään ottoa.