Lue keskustelun säännöt.
Haikailetteko eksiä? (HS juttu)
Kommentit (7)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kyllähän ajoittain on joku hyvien aikojen muistelumaratooni, vaikka järjellä ajateltuna koko juttu olikin tuhoontuomittu, eikä yhteenpaluukaan asiaa muuksi muuttaisi. Se olisikin helppoa se kun voisi vaan vihata exäänsä niinkuin suurin osa.
On yksi ex ja inhottaa koko ihminen.
Yksi ihminen on jäänyt mieleen. Suhteen loppuminen aiheutti lähes vuoden kestäneen rinnassa tuntuneen valtavan tuskan. Aika ajoin mietin, millainen elämä meillä olisi voinut yhdessä olla.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ihmistä en, mutta nyt kun yhteisille lapsille on syntynyt lapsia, olisi ihana iloitaa heistä yhdessä.
Kyllä haikailen, mutta mielikuvat tietenkin ovat ajan vääristämiä. Nuorena ja kokemattomana (muutenkin kuin seksuaalisesti) tapahtumat piirtyivät syvälle muistiin kuten vaikkapa se, että pikkumustan pudottua alta löytyikin musta sukkanauhavyö ja sukat