Ilkosillaan: Asta ja Timo Nuppola lähtevät alasti diskoon "Alapää pitää peittää ruokaa hakiessa"
Asta ja Timo Nuppola esittelevät alastonta elämäntyyliään Ilkosillaan-dokumentissa, joka nähdään TV1-kanavalla maanantaina 27.6.klo 21.
https://www.seiska.fi/katso/TV/Ilkosillaan-Asta-ja-Timo-Nuppola-lahteva…
"Asta Nuppolaajaa alastomana, pelkät kumisaappaat jalassa nurmikkoa asuntovaununsa edessä. Hänen aviomiehensäTimopelmahtaa ulos asuntovaunusta ja istahtaa puutarhapenkille.
Olisikohan se nyt aamupalan paikka, Timo kysyy vaimoltaan, joka rientää sisälle tekemään rakkaalleen lauantaimakkaralla päällystettyjä voileipiä.
Lauantaimakkara oli se, joka yhdisti pariskunnan 1980-luvulla, kun Timo oli ostanut lihatiskillä työskenneelleltä Astalta suosikkimakkaraansa.
Se oli rakkautta ensisilmäyksellä, Timo hekumoi vaimolleen.
Pariskuntaa yhdistää lauantaimakkaran lisäksi myös toinen asia, nimittäin naturismi. Asta ja Timo ovat olleet Suomen Naturistiliitossa mukana yhteensä 27 vuotta.
He kiertävät yhdistyksen eri tapahtumissa, joissa ihmiset kokoontuvat tapaamaan toisiaan ilkosillaan. Tapaamisessa vaatteettomuus ei ole ehdotonta, sillä kylmän tullessa vaatteet voi laittaa päälle.
Asta ja Timo kertovat elämästään naturisteina Perjantai-dokkarissaIlkosillaan. Katsoja pääsee myös pariskunnan matkassa naturistitapahtumaan, jossa joukko yhdistyksen jäseniä on kokoontunut viettämään kesäpäivää leirintäalueelle. Päivä kuuluu niin yhteispelejä pelaten kuin seurustellen.
Illan päälle luvassa on myös tanssit. Asta sonnustautuu iltaa varten meikkaamalla ja ripustamalla näyttävän kaulakorun kaulaansa. Hän on onnellinen, kun ei tarvitse etsiä sopivia vaatteita, vaan tansseihin voi mennä alasti.
Alapää pitää peittää ruokaa hakiessa, juhlapaikan seinustalla lukee.
Naturistit nautiskelevat illasta tanssilattialla. Paljaat pyllyt loistavat diskovalojen loisteessa.
Tämä on elämäntapa. Tämä on ollut aina meille henkireikä, Timo toteaa."
Voi nolous, sanon minä. Pipulit ja pepulit heiluu musiikin tahdissa. 🙈
Kommentit (33)
Miksi rumat ihmiset haluavat "ilahduttaa" muita tuollaisella touhulla. Sairasta ja epähygienistä.
Tuossa ei ole mitään vikaa, aikuisia ihmisiä joille tuollainen sopii. Pridemarsseissa alastomana lasten seassa kekkuloivat voisivat lähteä jonnekin naturistikohteisiin, mutta yhtäkkiä se onkin ihmisille ihan ok. Koska homot.
Vierailija kirjoitti:
Miksi rumat ihmiset haluavat "ilahduttaa" muita tuollaisella touhulla. Sairasta ja epähygienistä.
Itseään naturistit ilahduttavat, eivätkä muita.
Mäkin olen parhaillaan alasti. Ei ole yhtään kylmä. En ole kovin kaunista katseltavaakaan, mutta eipä täällä ketään muita ole. Omaksi "ilokseni" nakuilen. Enkä peitä mitään ruokaa hakiessa.
Kiiros vinkistä. Täytyypä lähteä nudistidiskoon heti kohta. Olisi ihana tanssia hitaita Timon ja Astan kanssa ja syödä maiskutella lauvantaimakkaraa.
Miten nämä huolehtii ettei tuoleihin jää paskraitoja?
Yöks! Onneksi ihmisillä on julkisesti vaatteet päällä.
Alapää pitää peittää ruokaa hakiessa. Miksi? Huolellinen käsienpesu riittänee. Ei kai alapäästä roisku mitään ruokaa hakiessa. Jos pelätään karvojen lentämistä niin pitää laittaa suihkumyssy.
Harvinaisen rumia rintoja ja lihavilla miehillä pienet munat pullukkamasun alla.
Nuppolat kumppaneineen pääsevät tulevaisuudessa leirille ja kyseessä ei ole nudistileiri...
Vierailija kirjoitti:
Miten nämä huolehtii ettei tuoleihin jää paskraitoja?
Hygienia? Alapesu? Ootko koskaan kuullut? Jos ei hallitse suolensa toimintaa niin ei varmaan kannata mennä nudistileirille.
Vierailija kirjoitti:
Harvinaisen rumia rintoja ja lihavilla miehillä pienet munat pullukkamasun alla.
Niin. Ja silti nämä ihmiset ovat onnellisempia kuin sinä ikinä tulet olemaan.
Vierailija kirjoitti:
Miten nämä huolehtii ettei tuoleihin jää paskraitoja?
Sinullako on yleensä kakat housussa? Veikkaanpa, että he pyyhkivät ja/tai pesevät pyllynsä.
Alastihan me tähän maailmaan tulemme. Eiköhän ihminen ole ollut koko historiansa aikana enemmän alasti kuin vaatteet päällä. Täysin luonnollinen asia ja minun puolesta ihmiset saavat olla alasti missä vain jos haluavat.
Timo osti lauantaimakkaraa ja tapasi Astan nyt he haluavat olla alasti koko ajan.
Kyllä on sairasta sakkia. Vertautuu lähes tähän pride-jengiin...
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Harvinaisen rumia rintoja ja lihavilla miehillä pienet munat pullukkamasun alla.
Niin. Ja silti nämä ihmiset ovat onnellisempia kuin sinä ikinä tulet olemaan.
Jos on noin häiriintynyt ei voi olla onnellinen.
Meillä on naturisti kesämökkinaapurit.