SAIN KARENSSIA ja tt hakemukseni on jo käsitelty 3 kuukaudelle!!! voiko muuttaa??
Eli olen saanut työmarkkinatukea mutta nyt tuli karenssi ja en saa enää mitään, tt hakemus on käsitelty jo 3 kuukaudelle etukäteen ja se on vain 80 euroa( lisänä työmarkkinatukeen jota sain!) mutta nyt en saa edes työmarkkinatukea koska karenssi. Voiko tt hakemukseen tehdä enää muutosta vai joudunko olla rahatta?
Kommentit (11)
No kyllä voi. Ilmoita kelaan että tilanteesi on muuttunut. Heti tänään.
Jess!!!! Nyt rupee pum meja tipahteleen!!!!!
Jessssssssss
Törkeää ilkkua. Ap hae toimeentulotukea.
Ilmoituksen voit tehdä OmaKelassa, toimeentulotuen hakemuslomakkeella TO1 (pdf), puhelimitse tai Kelan palvelupisteessä.
No jos kerta itsellesi hankit aivan tahalleen karenssia, niin et vittusitten hae lisää mitään tukia saatana. Mene vaikka töihin ja korvaa tekosi ja vahinkosi yhteiskunnalle, perkele.
Vierailija kirjoitti:
Riippuu miksi karenssia
Ei vaikuta tt-tukeen, siinä on kyllä erikseen omat karenssiehdot, mutta se johdu työvoimaviranomaisen päätöksestä suoraan, pitäähän ihmisen perusturvasta huolehtia että on ruokaa ja katto pään päällä.
Töihin mars