Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En syyllistä mielenterveyspotilaita mistään.

Vierailija
23.07.2008 |

En edes murhista. Jos on sairas, niin on sairas. Te haukutte ja arvostelette näitä murhaajia kuten Keravan hemmo tai Pekka-Eric, mutta selvästi huomaa, ettette tiedä hulluuden olemusta. He eivät voi asialle tahdonalaisesti yhtään_mitään.



Sääliä ja myötätuntoa tunnen tottakai myös uhrien omaisia kohtaan, mutta en syyllistä mielenterveysongelmaisia. Näissä tilanteissa kaikki ovat uhreja.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
23.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mielenterveys on mielen aiheuttama sairaus.

ei minkään viiruksen tai bakteerin.



joten kyllä syyllistän

Vierailija
2/5 |
23.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielenterveyspotilaita on hyvin moneen lähtöön. Osa heistä on syyntakeettomia, mutta suuri osa kyllä voi teoilleen tahdonalaisesti sen verran, ettei tapa ketään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
23.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se määritellään mielentilatutkimuksessa, joka on paljon monimutkaisempi juttu kuin vaan että pinotaan syyntakeettomien mappiin jos on jotain mitä tahansa mielenterveysongelmia

Vierailija
4/5 |
23.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

en silti syyllistäisi. Vihata voisin, mutta en katso heitä syyntakeisiksi. Sen verran tunnen mielenterveysongelmia, etten yksinkertaisesti voi syyllistää heitä.



ap

Vierailija
5/5 |
23.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovat jatkuneet yli 5 vuotta. Eipä tulisi mieleenkään mennä murhaamaan joku ja väittämään, että en tajuaisi tekoni seurauksia!!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kahdeksan