Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hävettää aina hirveäsi niiden ihmisten puolesta, jotka laulaa hämä hämä häkkiä. Muita?

Vierailija
19.02.2022 |

En tiedä, kuinka toimisin näissä tilanteissa. Minulle on tarjottu kelan avustamaa psykoterapiaa, mutta terapeutin hakeminen tuntuu hirveän työläältä. Onko psykodynaaminen suuntaus toimiva vai paneutuuko liikaa liikkeeseen?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Häh

Vierailija
2/2 |
20.02.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä ihmeessä: Yhteiskuntamme on ollut valmis maksamaan sinulle psykoterapiaa kun et reppana selviä tilanteista, joissa joku laulaa ja leikkii sormillaan hämähämähäkkiä??? Mitäs tuohon sanoisi muuta kun että jo on päin helvettiä sellaisen yhteiskunnan arvot! Mun verorahoista ainakaan en halua kenenkään noin sekopäiselle mitään terapiaa maksettavaksi!

Yllätys: myötähäpeään ei kuole. Jos on normaali, ei edes ahdistu tai masennu tai pelästy tai syrjäytydy, eikä saa neuroosia tai unettomuutta tai psykoosia tai edes näppylöitä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi neljä