Bensan minimihinnaksi 2 euroa
Nyt on näiden myrkyttäjäautoilijoiden aika kantaa vastuunsa ja maksaa aiheuttamistaan vahingoista koko maailmalle!
Kommentit (10)
Ei riitä 2 euroa mihinkään. Jos ilmasto halutaan pelastaa näiltä myrkkypyöriltä, hinnan pitää olla minimissään 4 euroa.
Luuleeko joku oikeasti että tuo vähentäisi bensan kulutusta Suomessa? 🤣
Sehän on suoraan pois kotimaisten tuotteiden ja palvelujen käytöstä.
Viherpiipertäjät maksavat ruuastakin iloisesti triplahintaa.
Ei missään tapauksessa. Nytkin alkaa jo bensan sekä viinan hinta olla niin korkealla, ettei kenenkään kannata autoilla kännissä!
Bensanhinta pitää olla vaikuttava tekijä, että nämä myrkyttäjäautoilijat maksavat viimein osansa maailman ilmaston tuhosta
Joo siitä vaan jos ap luulee, että asialla ei ole vaikutusta elämäänsä. Suomen yksityisten henkilöautojen päästöt on vain noin 10% kokonaispäästöistä. Poliittinen keskittyminen vain liikenteen päästöihin on viherpesua puhtaimmillaan. Isompi ongelma on lämmöntuoton ja teollisuuden päästöt. Paljonko laitetaan minimihinnaksi vai alkaako talvella tulemaan vilu?
Ois kyllä hyvä vaikka 5e/litra, niin liikenteestä poistuisi ne kaikki pellolle kaarteesta ajavat teiniräkänokkakaahailijat ja känniääliöt.
T: autoilija jolle bensan hinta ei ole ongelma.
Nyt ap puhut asiaa. Ilmaaton hyväksi!